Yurt Kayıtlarında Bugün Son Gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurtlar için kayıt hakkı kazanmış olan öğrencilerin son kayıt tarihi bugün olarak açıklanmıştı. Yurtlarda ikamet etmek isteyen öğrencilerin kayıt işlemleri bugün sona eriyor.

Geçtiğimiz hafta YURTKUR tarafından, üniversite sınavına girerek ilk defa bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrenciler ile halen bir yükseköğretim programına devam eden ön lisans, lisans, özel yetenek, ek kontenjan, yüksek lisans ve doktora öğrencilerin yurt taleplerini sonuçlandırmıştı. Buna göre yurtlarda ikamet hakkı kazanan 168 bin öğrenci için kayıt dönemi başladı. YURTKUR kayıtlarda bugün son gün olduğunu açıklayarak öğrencileri uyardı.

e-Devlet üzerinden yapılan kayıtlarda öğrencilerin e-devlet şifresi ile sisteme giriş yapmaları yeterli. Yurtlarda kalmak isteyen ve öncelikli kayıt hakkına sahip olan öğrenciler ise e-devlet sistemi üzerinden kayıt yaptıramayacak.

Yurtlara kayıt yaptırmak için verilmiş olan süre bugün saat 23.59’da sona erecek. Öğrenciler bu süre içerisinde kayıt işlemlerini gerçekleştirmez ise bu öğrencilerin kayıt hakları iptal edilecek. Asil kayıt hakkına sahip olan öğrencilerden boş kontenjan kalması halinde bu kontenjanlara yedek öğrenciler yerleştirilecek. Yedek yerleştirmelerin ilki ise 14 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.