Yurt Kayıtlarına e-Devlet Kolaylığı

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre kuruma bağlı yurtlarda barınma hakkı kazanmış olan üniversite öğrencilerini işlemlerini e-Devlet kapısı üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilecek.

Bundan önceki yıllarda kurumun bağlı olduğu ile bizzat gidilerek yapılan işlemlerde öğrenciler için çok büyük bir kolaylık sağlandığı TÜRKSAT AŞ tarafından yapılan bilgilendirme ile açıklandı. Buna göre artık öğrencilerin yurtların bulunduğu il veya ilçeye gitmelerine gerek kalmadan işlemlerini online yapabilecekleri bildirildi. Buna göre öğrenciler işlemlerini Yurt Kayıt İşlemleri Hizmeti aracılığı ile gerçekleştirebilecek.

Yapılacak olan işlemlerden öncelikli olarak kuruma bağlı yurtlara asil kayıt hakkı kazanmış olan öğrenciler faydalanabilecek. Tüm yerleştirmelerin tamamlanmasının ardından ise açık kalan kontenjanlara yine e-Devlet kapısı üzerinde yedek yerleştirmeler gerçekleştirilecek. İl yerleştirmeler için toplamda 166 bin öğrenci bu hizmetten faydalanabilecek ve bu sonuçlar üniversitelerin açıklanmasına kadar belli olacak. Ardından boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirmeler ve özel yetenek sınavının ardından da yeni yerleştirmeler ihtiyaçlar doğrultusunda yıl sonuna kadar devam edecek.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.