YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatacak 2014

ÖSYM 2014 YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak, 2014 YGS Başvuruları başladı peki YGS Başvuru ücreti hangi bankaya yatırılacak 2014, Hangi bankalara YGS başvuru ücretleri yatacak, adaylarımıza 2014 YGS Başvuru Rehberliğimiz Devam Ediyor.

YGS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

ÖSYM 2014 Sınav ve başvuru tarihlerinin açıklanmasıyla birlikte akıllarda sınav ücreti ve bu ücretin hangi bankalara yatırılabileceği soruları uyandı. Sınav yılına 2014 ile birlikte gireceğiz. 2014 yılının ilk sınavı ise YGS… ÖSYM 2014 YGS tarihini 23 Mart olarak belirledi. ÖSYM, 12 Kasım 2013 tarihinde 2014 yılına ait sınavların başvuru tarihlerini de açıkladı. Bu açıklama beraberinde YGS başvurularının 2-15 Ocak tarihleri arasında olacağı netleşti. Bu bilgilerin gelmesiyle birlikte bu seferde akıllarda sınav ücretleri ve bu ücretlerin hangi bankalara yatırılabileceği soruları oluştu.

2014 YGS Başvuruları

Geçen senelerle kıyaslandığında her sene sınav ücretlerinde belli bir miktar artış olduğu gözlendi. Mesela; 2012 yılında YGS Başvuru Ücreti 35 TL iken  2013 yılında 40 TL olmuştu. Yine sınavsız geçiş hakkını kullanmayı dileyen adaylar ise 10 TL ücret ile hizmetten faydalandılar.

YGS Ücretlerini bankaya yatırmak için giden adaylar banka görevlisine T.C Kimlik Numarası, ad ve soyadı ile kaç TL yatıracaklarını belirtmeleri gereklidir. YGS Başvuru Ücreti’nin yatırılacağı bankalar ise şu şekilde: T.C Ziraat Bankası , Vakıfbank , Halk Bankası,Akbank ve Kuveyt Türk Katılım bankalarının bütün şubeleri ve internet bankacılığı sistemleri…

2014 YGS Başvuru Ücretini Bankaya Gitmeden Nasıl Yatırırım

2014 YGS başvuru ücretini online olarak internet üzerinden ÖSYM online ödeme sisteminden ödeyebilirsiniz. Ya da herhangi bir ziraat bankası ATM Bankamatik aracılığıyla TC Kimlik numaranızı girerek ödeyebilirsiniz.

2014 YGS Başvuru Ücretinin Yatırılacağı Bankalar Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hızlıca Yazabilirsiniz Cevap Verilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.