Yeni İmam Hatip Dersleri 2014

İmam hatip liselerinin müfredatına yeni dersler eklendi. İmam hatip liseleri yeni seçmeli ve zorunlu dersler geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün, halkın gereksinimleri, öğrenci, öğretmen ve velilerin istekleri kapsamında üzerinde çalıştığı taslak ile birlikte, Talim ve Terbiye Kurulunun istemiyle imam hatip lisesi öğrencilerinin alanlarına ilişkin seçmeli ve zorunlu dersleri müfredata koymaya hazırlanıyor.

imam hatip liseleri

Akademisyen, alan uzmanı ve öğretmenlerin bulunduğu bir grup, müfredata konulacak zorunlu ve seçmeli dersler üzerinde fikir beyan ettiler. Çalışmaya ilişkin bir belge düzenlendi ve daha evvel Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün hazırladığı bütün imam hatip liselerine programları anlatan bir tavsiye mektubu iletildi. Bununla birlikte uygulamada, öğretmen ve öğrencilerin istekleri de geçerli kılındı.

İmam hatip liseleri de dahil olmak üzere bütün liselerde ”dil ve anlatım, matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, yabancı diller, spor ve sosyal etkinlik, güzel sanatlar, bilişim” dersleri seçmeli olarak verilmektedir.

Bu çalışma beraberinde bu derslere ek olarak imam hatip liselerine “temel İslam bilimleri”, ”Türk İslam sanatları” dersleri de sunuldu.

Zorunlu dersler arasında ise ”İslam kültür ve medeniyeti” dersi eklendi.

İmam Hatiplere Eklenen Yeni Dersler Hakkında Düşüncelerinizi Hemen Paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.