Yeni Ehliyetler Nasıl Olacak 2014

2014 sürücü belgeleri yeni ehliyetler nasıl olacak, yeni ehliyet görüntüsü resmi hakkında bilgi …

Yeni sürücü belgelerinin rengi itibariyle kadın kimliğine benzemesi yönüyle alınan şikayetlerden dolayı AB standartlarına uygun ehliyetler son düzenlemelerle birlikte belli oldu. Yeni ehliyetlerin yüzde 60’ı pembe, yüzde 40’ı ise mavi renkte basıldı.

Ehliyetler 2014 Nisan ayından sonra kullanıcılarına gönderilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü, 3 ay evvel yeni ehliyetleri tasarladı. Fakat bu ehliyetlerin çoğunluğu pembe renkte olduğu için bir çok geri dönüş oldu. Bu şikayetleri göz önünde bulunduran EGM yeni bir tasarım gerçekleştirdi.

EGM ve Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tasarım uzmanları ehliyeti 5 farklı biçimde hazırladı. Bu hazırlanan tasarımlar İçişleri Bakanlığı üst yönetimine gönderildi. Göndeirlen tasarımlardan biri seçildi. Bu tasarımın yüzde 6o’lık kısmı pembe renkte % 40’lık kısmı mavi renkte… İçişleri Bakanı Muammer Güler’in , son onayını alan tasarım basıma verildi.

Ehliyetin yalnızca rengi değişti, AB standartları yine aynen uygulandı. Yeni sürücü belgeleri dayanıklı, 24 milyon adet polikarbon karttan basılıyor.

Yeni ehliyetler; değişken lazer görüntüler, renk geçişli ve ultraviole floresan mürekkep, renk değiştiren baskı, arka planda dijital su izi, kızıl ötesi ya da fosforlu boya, kabartma harf, sembol ve biçimlerle hazırlandı.

İşte Yeni Ehliyetler :

ehliyetler

2014 Yılında Çıkacak Olan Yeni Ehliyetler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.