Yeni Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti?

Aşağıda yeni çağ hangi olayla ne zaman başladı ve bitti kısaca olarak ele alacağız.

Tarih çağlardan meydana gelmektedir. Tarih çağları tarihte yaşanan en önemli olayların dönüm noktası oluşturması yoluyla ortaya konmuştur. Tarih çağları, tarihin akışını değiştiren olaylardan meydana gelmektedir. Tarihte birçok olay olmuştur. Bunlar doğu ve batı uygarlıklarının siyasi ve sosyal hamleleri ile meydana gelmiştir.

Tarihte en önemli olarak ilk çağ, orta çağ, yeni çağ ve yakın çağ dönemleri bulunmaktadır. Yeni çağ, İstanbul’un fethi ile başlar ve Fransız İhtilali ile son bulur. Yeni çağın açılmasında Osmanlı Devleti, kapanmasında Fransa önemli yere sahiptir. İki olay da tarihin akışını değiştirmiştir. Yeni çağ önemli bir çağ olmuştur.

4 yorum

  1. elinize sağlık, Yeni Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Yeni Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Sakarya birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  3. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Yeni Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Siirt birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  4. elinize sağlık, Yeni Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.