Yedek Öğretmen Formülü Asılsız

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından yapılan açıklamaya göre yeni yapılacak olan öğretmen atamalarında kontenjan dağılımı ve bu kontenjanların bölgelere göre düzenlenmesi ihtiyaçlar doğrultusunda dengeli bir şekilde gerçekleştirilecek.

Hamza Aydoğdu yapmış olduğu açıklamada son günlerde çıkan yedek öğretmen formülüne dair haberlerin de gerçekleri yansıtmadığını söyledi. Basında son günlerde çıkan yedek öğretmen haberlerinin tamamen asparagas olduğunu söyleyen Aydoğdu, öğretmenin yedeğinin olamayacağını da belirterek MEB’in böyle bir açıklamasının olmadığını sözlerine ekledi.

Yapılan hazırlıklar doğrultusunda 37 bin öğretmen ataması 15 Eylül tarihinde merkezi yerleştirme ile gerçekleştirilecek. Atama işlemleri için 417 bin öğretmenin başvuru yaptığını açıklayan MEB, toplam öğretmen ihtiyacının ise 121 bin olduğunu açıkladı.

Yapılacak olan atamalarda 37 bin kontenjan 109 branşa dağıtılacakken bazı branşlarda ihtiyaç olmadığından bazılarında ise aşırı derecede yığılmalar olduğundan her branşa eşit dağılımın gerçekleşemeyeceği Hamza Aydoğdu tarafından yapılan açıklamalar arasında. Eldeki mevcut verilerin ne olduğunu bilmeden konuşanların bu şekilde asılsız haberlerin çıkmasına sebep olduğunu söyleyen Aydoğdu, yedek öğretmen haberinin gerçek olmadığını bir kez daha yineledi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.