Üniversitelere e-Kayıtlar ne zaman Bitiyor

E-devlet şifresi ile yapılabilen pek çok işleme bu yıl devlet üniversitelerine kayıt yaptırma işlemleri de eklenmiş durumda. E-kayıt sistemi ile kayıtlarını yaptırılabilecek olan öğrencilerden 62 bin 91’i kayıtların ilk gününde işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştirirken internet üzerinden e-devlet şifresi ile yapılan kayıtların 28 Temmuz 2015 tarihinde başladığı biliniyor.

Kayıtların devam ettiği şu günlerde bazı öğrencilerin merak ettiği sorulardan bir tanesi de e-kayıtlarda son gün ne zaman sorusu.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 28 Temmuz tarihinde başlayan e-kayıtlar 5 Ağustos Çarşamba günü son bulacak. E-kayıt işlemleri bu tarihler arasında yapılırken bunun yanında isteyen öğrenciler üniversitelere giderek kayıtlarını bizzat kendileri gerçekleştirebilecek. Öğrencilerinin e-devlet şifresini tercih etmedikleri bu kayıtların ise yarın yani 3 Ağustos Pazartesi günü başlayarak, 7 Ağustos Cuma günü son bulacak.

Adayların iki şekilde kayıt yaptırma seçeneği bulunan bu yeni sistemde e-devlet şifresi ile kayıt yaptırmasına gerek kalmayacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.