Umre Kayıtları 2014 2015

2014 Umre kayıtları başladı

Umre kayıtları başladı mı, umre kayıtları ne zaman başlıyor derken tarih geldi. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan duyuruya göre Umre kayıtları 28 Kasım 2013 tarihi itibariyle resmen başladı. 2013-2014 Döneminde umreye gitmeyi arzulayan kişilerin dikkatine.. Umre vazifesini gerçekleştirmek için kutsal topraklara gitmeyi arzulayan kişilerin umre kayıtları yarından itibaren alınmaya başlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bugün 2013-2014 dönemi umre programlarını kamuoyuna duyurdu. Bu duyurulara ve gerekli tüm bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığının resmi internet adresinden ulaşabilirsiniz. Yarından itibaren umre kayıtları başlayacaktır.

diyanet yeterlilik

Umre Kayıtları Nasıl Yapılır

Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlediği umre turları 7, 10 ve 14 günlük programlardır. Buna ek olarak 2014 senesi Ramazan umresi adı altında bir programa daha imza atacak. Umre vazifesini yerine getirmeyi dileyen vatandaşlar en düşük programa 930 Euro, en yüksek programa ise bin 520 Euro ödeyecek.

Umre Kayıtları Nasıl Yapılır İzlenecek Yollar İçin Tıklayın

Umre programlarına kayıt olmak isteyen kişiler, Diyanet İşleri Başkanlığı resmi internet adresi olan http://hac.diyanet.gov.tr ‘den umre bilgi giriş programına girip kayıtlarını bildirebilirler. Buna ek olarak kişilerin bulundukları yere en yakın il ve ilçe müftülüklerinden de kayıtlarını gerçekleştirme imkanları vardır. İlk umre kafilesi 18-22 Aralık 2013 arasında umrelerini gerçekleştirecektir.

Umre Kayıtları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.