Türksoy Nedir Ne Amaçla Kurulmuştur?

Aşağıda Türksoy nedir ne amaçla kurulmuştur kısaca olarak ele alacağız.

TÜRKSOY, Türk Kültür ve Sanatları Ortak Yönetimi olarak 1993 yılında kurulmuştur. Azerbaycan, Türkiye, Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan ortaklığında kurulan bir yönetim olarak kültürel birlikteliğin sağlanmasında ve milletlerin kaynaşmasında önemli bir yere sahiptir.

Türk kültür ve sanat eserlerinin ve değerlerinin yaşatılmasında ve nesillere aktarılmasında önemli bir yere sahip olan yönetim, yaklaşık çeyrek asrı aşan çalışmaları ile milletlerin, devletlerin birbirine yakınlaşmasında olumlu bir katkı oluşturmuştur. Günümüzde daha sık çalışmalar ve araştırmalar yapan bir yönetim olarak coğrafyada birlik ve beraberliğin gerçekleşmesini sağlamaktadır. TÜRKSOY, bu bakımdan oluşturulmuş en önemli yönetimlerden biri olarak faaliyet göstermektedir.

2 yorum

  1. elinize sağlık, Türksoy Nedir Ne Amaçla Kurulmuştur? kısa ve harika olmuş, beğendim, bu arada sınıfın en çalışkan ve güzel kızıyım, tembellere kapak olsun :)

  2. süpersiniz, ödevim Türksoy Nedir Ne Amaçla Kurulmuştur? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.