Tevhid Nedir Kısaca

İnsanlar yaşamları boyunca sürekli kendilerine bir takım hedefler koyarlar ve bu hedeflerinin gerçek olması için çaba gösterirler.

Kimi insanlar ev almak için kimi insanlar araba almak için kimi insanlar da istedikleri meslek dallarında istedikleri statüye kavuşabilmek için kendine hedefler koyar ve çalışır. Bazı insanlar idealleri yani hedefleri için ellerinden gelenin en iyisini hatta fazlasını bile yapar ve sonra Allah’a dua ederek olup olmayacağını Allah’a bırakır ve hayırlısı için dua eder bu inanca da tevhid inancı adı verilir. Bazı insanlar ise kendilerine hedefler koyar ancak gerçekleşmesi için sadece beklerler ya da hiç bir çaba göstermeden sadece dua ederler.

Tevhid inancının İslam’a göre anlamı ise; Allah’ın varlığını, birliğini kabul edip tüm kainatın sahini olduğunu ve tüm gücün ondan toplandığını bilmek ve tüm bunlara kulların tüm kalpleri ile inanmalarıdır. Bu inanç ise “La İlahe İllallah Muhammedin Resülüllah” şeklinde kullar tarafında söylenir. Anlamı ise “Allah’tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed onun kulu ve elçisidir.”

Tevhid İnancı Nedir Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Bizlere Hemen Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.