TEOG Soruları Yorumları 29 Nisan 2015 Zor muydu Kolay mıydı

8. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşen TEOG Türkçe Matematik ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı sona erdi. Peki TEOG soruları nasıldı? Zor muydu kolay mıydı sizlerin yorumları e-okul sayfamızda.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu sona erdi. TEOG yorumları bu sayfada.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 18 bin 349 okulda, yurt dışında 8 ülkede 16 merkezde, 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla yapılıyor. Sınava, 1 milyon 282 bin 512 öğrenci girdi.Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları, yarın yapılacak ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirilecek. 2015 TEOG soruları ve cevap anahtarı MEB e-okul eş zamanlı olarak birazdan bu sayfada.

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda gerçekleştirildi. TEOG ortak sınav soruları ne zaman açıklanacak.

29 Nisan TEOG Matematik Türkçe Din Kültürü Sınav Yorumları Oku Yaz Forum

Ortak sınavlarda, her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak. Değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere öğrencilere dört kitapçık verildi.

TEOG Türkçe Soruları İçin Tıklayınız

TEOG Matematik Soruları İçin Tıklayınız

TEOG Din Kültürü Soruları İçin Tıklayınız

Öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30’dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine ise izin verilmedi.

Sizce 29 Nisan TEOG Sınav Soruları Zor muydu Kolay mıydı Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

71 yorum

  1. DİN KÜLTÜRÜ DERSİNDE C KİTAPCIĞINDA 14 SORUNUN HATALI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. SORUDA PEYGAMBERİMİZİN ÇOCUKLARA DEĞER VERMESİNDEN BAHSEDİLİYOR. CEVABININ İSE İNSANLARA DEĞER VERMESİ OLARAK GÖSTERİLİYOR. OYSAKİ CEVABI ÇOCUKLARA DEĞER VERMESİ OLARAK BELİRTİLMİŞ OLSAYDI DOĞRU OLURDU. PRAGRAF TAMAMIYLA ÇOCUKLARA DEĞER VERMESİ KONUSU. BU SORUDA ÖĞRENCİLER TEREDDÜT YAŞADI. BAZI ÖĞRENCİLER HAYVANLARI SEVMESİ OLARAK İŞARETLEDİ. KONUNUN İÇERİĞİNDE HAYVAN SEVGİSİDE VAR. BURADA ÖZNEL YARGI VAR. KİMİNE GÖRE HAYVAN SEVGİSİ KİMİNE GÖRE İNSANLARA DEĞER VERMESİ, KİŞİDEN KİŞİYE DEĞİŞİR. BU SORU AÇIK UÇLU SORU, AYRICA CEVABIDA İNSANLARA DEĞER VERMESİ DEĞİL ÇOCUKLARA DEĞER VERMESİ OLARAK DÜZENLENMELİYDİ. PEYGAMBERİMİZİN İNSANLARA DEĞER VERMESİ İLE İLGİLİ ÇOK DAHA GÜZEL ÖRNEKLERİ VARDIR ONLAR VERİLEBİLİRDİ. BU SORU İPTAL EDİLMELİ, CEVABINDA HAYVAN SEVGİSİDE OLUYOR BİR SORUNUN İKİ CEVABI OLAMAZ. BURADA ÖĞRENCİLER KAFA KARIŞIKLIĞI YAŞAMIŞTIR. İPTAL EDLMELİ.

    • sonuçta çocuklarda bir birey yani bir insan orda çocuk başka bi şeyden üzülseydi efendimiz yine onunla ilgilenecekti ve sadece bi hayvan ismi görüldü diye oişaretlenmemeli kapsamlı yargı olarak insanlara verdiği değer anlaşılıyor zaten böyle sorularda olmasa her kez aynı puanı alabilece k düzeyde

  2. ilk teogtn 24 yanlış yaptım bu teogda ise din full türkçe full mat 3 fen 4 ing 3 inkılap 1 yanlış yani toplamda 11 yanlıi hesaplamada 430 puan aldım ama batmanın anadolu lisesine gitmek istiyorum inşallah kontenjan sayesinde belki giderim

  3. Bu teog sınavında türkçede 2 soru vardi ki arasında kaliniyordu.matematik çık kolaydı yalnızca dikkat gerektiriyordu.din bu dönem daha kolaydı. İNŞALLAH HERKES HAK ETTİĞİ NOTU ALIR.

  4. Bence kötü geçenler morallerini bozmasınlar bugünkü derslerden 10 yanlış da çıksa daha üç ders var üzülüp şöyle olcak böyle olcak demeleri perşembe 12den sonraya bırakalım bence biraz da amcamın sözleri ama… benim de dikkatsizlik hatalarım var ve muhtemelen lise 2deki ablamdan daha düşük bi liseye gircem ama her işte bi hayır var gerçekten moral verir gibi oldu ama inandığım şeylet

  5. İlk teoga göre türkçe ve biraz da din zordu.matematik daha kolaydı matta 2yanlış ikiside dikkatsizlik.Türkçe kuzey ankara lı soru.dinde bulmacalı soru toplamda 4yanlış
    yarın full yaparsam iyi yoksa kötü olacak

  6. bence ilk döneme göre 2. dönem teog daha zor olmuş. yine de fena bir puan beklemiyorum ben. herkes yorum yazsın, merak ediyorum sınavınızın nasıl geçtiğini….

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.