TEOG Sınav Tarihleri Ne Zaman 2014

TEOG Merkezi ortak sınavlar ne zaman, 2. dönem merkezi ortak sınav tarihi

Liselere geçiş kapsamında gerçekleştirilen birinci dönem ortak sınavları 28-29 Kasım’da gerçekleştirilmişti. Bu sınavların ikinci dönemi ise 28 Nisan 2014 Perşembe ve 29 Nisan 2014 Cuma günü yapılacak. 28 Nisan Perşembe günü Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Matematik derslerinden; 29 Nisan 2014 Cuma günü de Fen ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınav yapılacaktır.

Sınavlar 09.00’da başlayacak olup 12.00’de tamamlanacaktır. Her ders sınavları  20 sorudan oluşuyor. Sınavlar için tanınan süre ise 40 dakika. Her sınav arasında ise öğrencilerin dinlenmesi için 30 dakikalık süre verilecek. Mazeret sınavına da dahil olamayan öğrenciler sınava girmemiş kabul edilecek.

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, sağlık mazeretleri yada velisinin de izni dahilinde mazeretini ispatlanmış öğrencilerin bu sınavlara tabii olabileceğini belirtti.

sınav günü

SAĞLIK RAPORU UZUN TATİL OLARAK TANIMLANDI

Vefa Bardakçı, kasım ayında gerçekleştirilen sınavlardan evvel bazı ilçelerde öğretmenlerin sınava iki gün var iken çoğunluk halinde sağlık raporu almalarını şöyle tanımladı;

“Diğer illerde de aynı vaziyetler yaşanmış. Sınavların gerçekleştiği perşembe ve cuma günlerine cumartesi ve pazar günleri de eklenince uzun tatil yapma fırsatı olarak algılanmış. Aslında önce bir tepki niteliğinde sanıldı. Ancak inceledik ki çoğunun amacı uzun bir tatil fırsatı yakalamış olmalarıymış. Biz sınavda görevli öğretmenlerimizi yedeklediğimiz için sıkıntı yaşanmadı. Bu sınavda da yedekleme uygulamasına gittik.”

YENİ SINAV SİSTEMİ BENİMSENDİ

Kasım ayında gerçekleşen sınavların ardından bazı okulları gezdiğini söyleyen Bardakçı, sınavın ardından öğrencilerle de muhabbet edip fikirlerini aldığına değindi.

Bardakçı, muhabbet ettiği öğrencilerin bu sınav sistemini beğendiklerini dile getirdiklerini söyledi.  “Sınavların arasında tanınan mola sürelerinde, gereksinimlerini giderdiklerini söylediler. Hatta o kadar rahatlarmış ki top bile oynamışlar. Öğrencilerin okuldaki sınavlara giriyormuş gibi girdiklerini hissettim.  İlk gün sınavlara çocuklarının yalnız girmesini istemeyerek okulda bulunan veliler,  ikinci gün gelme ihtiyacı dahi duymadılar. Çünkü çocuğun her gün ki olağan okula gidişleri gibi olduğunu anladılar. Veliler ve öğrenciler bu sistemi benimsedi. Pek tabii istenilen öğrencilerin stres yaşamamasıydı. Sınava bir mazeret nedeniyle giremeyen öğrencilerin mazeretlerini belgelemek suretiyle sınava girebilmeleri de öğrenciler üzerinde rahatlatıcı bir etki yaratmış.” şeklinde açıkladı.

2014 TEOG Sınavı Ne Zaman Konusunda Bilgi Aktardık. Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.