TEOG Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

İkinci dönem TEOG sınavlarının üzerinden yaklaşık 1 ay geçti. 8. sınıf öğrencileri merak ediyor ve haliyle soruyor. 2015 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bu konuda önceki yılları da göz önüne alarak kısa bir bilgi verelim.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ikinci dönem ortak sınavları bugün gerçekleştirilen ikinci oturum sınavlarıyla tamamlandı. TEOG Mazeret Sınavları ise 16-17 Mayıs’ta yapıldı.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 18 bin 349 okulda, yurt dışında 8 ülkede 16 merkezde, 1 milyon 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla yapıldı.

HER YAZILIDA 20 SORU

İkinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu Saat 09.00’da Türkçe sınavı ile başladı. Öğrenciler Türkçe sınavının ardından Matematik sınavına girdiler. TEOG ilk gün oturumu Din kültürü ve ahlak bilgisi sınavıyla sona erdi.

Ortak sınavların ikinci oturumunda öğrenciler, sırasıyla fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılılarına girdi.

Yazılılar, Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başladı ve aynı anda gerçekleştirildi. Her yazılıda 20 soru soruldu. Sınav süresi her bir ders yazılısı için 40’ar dakika, ders yazılıları arası dinlenme süresi 30’ar dakika oldu.

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için her bir dersin sınav süresi 55’er dakika olarak belirlendi. Sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ders yazılıları arası dinlenme süresi ise 15’er dakika oldu.

İki gün süren TEOG sınavlarında öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30’dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine ise
izin verilmedi.

TEOG Sınav Sonuçları Sayfası İçin Tıklayınız

Sonuçlar Haziran Ayının İlk Haftasında!

MEB tarafından bu yıl birinci dönem gerçekleştirilen ortak sınavlarda ilk kez Musevi öğrencilere, ayrı bir müfredat kapsamında hazırlanan “din kültürü ve ahlak bilgisi” soruları yöneltilmişti. Bu dönemki ortak sınavlarda da din kültürü ve ahlak bilgisi testinde, “Yahudi Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar / İslam Dinine Göre Kötü Alışkanlıklar” ünitesinden aynı kazanımları ölçen 3 ortak soruya yer verildi. TEOG sonuçları MEB kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre 1-3 Haziran tarihleri arasında e-okul üzerinde açıklanmış olacak.

Özel Ulus Musevi 1. Karma Ortaokulunun isteği üzerine hazırlanan din kültürü ve ahlak bilgisi sorularını, yalnızca bu okulun 8. sınıf öğrencileri
yanıtladı. Diğer okullardaki musevi öğrenciler ise bu sorulardan geçen yıl olduğu gibi bu yıl da muaf tutuldu.

Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

16 yorum

  1. Arkadaşlar benim puanım yani Meb ‘in sayfasından hesapladığıma göre 447.0100 gitmek istediğim liseyse 443.5760 la alıyor.Bu sene puanlar artacak diyorlar.O yüzden biraz tereddütteyim .Sizce bir şansım var mı ? Gidebilir miyim ?

  2. ya bune şiddet bu strest neyaptığınızı ssanıyorsunuz örstmenleri mi sikiyorsunuz
    sınav sonuçlarını çıkarsanıza sikin sikin parcalayın önden soğun oh oh oh ben D mardın

  3. ya iyide musevi ögerncilere bu yahudi soruları sorulmadıysa bize niye sordular onların yüzünden 2 yanlışım var hemde dinden ya çok saçma umarım hepimiz idtediğimiz liseye gideriz………..:-)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.