TEOG Ortak Sınav Soruları Örnekleri ve Cevap Anahtarı

8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavları Perşembe ve Cuma Günleri Yapılacak. MEB Merkezi ortak sınav örnek sorular, TEOG ortak sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı. Aşağıdan 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Örnek Sorulara Göz Atabilirsiniz.

TEOG Sınavında çıkabilecek soru tarzlarına örnek olması amacıyla bir kaç soru yayınlandı. Bu yazımızda sorulara ilişkin detaylara değineceğiz.

Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı Tarihleri:

teog örnek sorular

Ortaokul 8. sınıflarının tabii olacağı ilk dönem merkezi ortak sınavı 28-29 Kasım 2013 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınava giremeyen adayların mazeret sınavı ise 14-15 Aralık 2013 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınavın sonuçları ise Ocak ayı içerisinde kamuoyuna duyurulacak.

İkinci dönem merkezi ortak sınavları ise 28-29 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınava giremeyen adaylar için mazeret sınavı ise 10-11 Mayıs 2014 tarihinde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları ise Haziran ayı içerisinde kamuoyuna duyurulacak.

Merkezi ortak sınavların gerçekleştirileceği ilk gün oturumlar şöyledir; ilk oturum saat 9.00’da Türkçe dersi sınavı, ikinci oturum saat 10.30’da matematik dersi sınavı , üçüncü oturum ise saat 12.00’de din kültürü ve ahlak bilgisi dersi sınavı şeklinde gerçekleştirilecek.

TEOG Örnek Sınav Soruları İçin Tıklayın

Merkezi ortak sınavların gerçekleştirileceği ikinci gün oturumları ise şöyledir;  saat 9.00’da fen ve teknoloji dersi sınavı, saat 10.30’da T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük dersi sınavı, saat 12.00’de yabancı dil dersi sınavı şeklinde gerçekleştirilecektir.  Her ders sınavları 40’ar dakika ile sınırlı olacaktır.
Öğretmenler, sınavlarda eğitim verdikleri okullar haricindeki okullarda bulunacaklardır.

Parasız yatılılık ve bursluluk fırsatından faydalanmayı dileyen 8. sınıf   öğrencileri ekstra PYBS’ye dahil olmayacak, ortaöğretime yerleştirmeye esas puanı sonucu bu haktan yararlanıp yararlanmayacağı belli olacaktır.
Temel Öğretimden Ortaöğretime Geçiş Sınavında Çıkabilecek Sorular ve Cevaplarına Aşağıdaki Verilen Linkten Ulaşabilirsiniz.

28-29 Kasım 2013 Merkezi Ortak Sınav Soruları Hakkında Tahminlerinizi ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

92 yorum

  1. Meb sunacının cevapları su anda bnde var fakat yayınlamak yasak pazar saat 1 den sonra yayınlanacak! bu arada matematikte fraktallı soru iptal edilecek Anın ve B ninki farklo ve soru yanlış!!

  2. arkdaşlar inş yarın hepimiz için güzel ve başarılı bir gün olur hepinize bol şans demiyorum çünkü işimizi şansa bırakmamalıyız o yüzden oncelikle hepimizin allah yardıımcısı olsun

  3. allah hepimizi sınavda başarılı kılsın allahtan ümit kesilmez arkadaşlar bizde biraz çalışıp gayret etmişsek allah zorlukları kolaylığa vesile eder şimdiden hepimizin sınavına allah yardımcı olsun aminnn

  4. arkadaşlar siz bu sınavı hiç sevmedim diyorsunuz
    ama bu sınav bizim için daha kolay olacak en azından süre sıkıntınız yok ve soruların nasıl çıkacağını biliyorsunuz kaçıncı üniteye kadar çalışıcağınızı biliyorsunuz geçen seneki sbs sorularına baktım inanırmısınız türkçe soruları neredeyse hepsi uzun uzun paragraflar vardı o sınava giren arkadaşlarıma sordum matematiği yarısından çoğu yapamamıştı bu sınav bizim için daha kolay olacak hepimize yarınki sınavda başarılar diliyorum allahın izniyle iyi notlar alırız :) başarılar kardeşlerim

  5. ARKADAŞLAR HİÇ KORKMAYIN ÜSLÜ SAYILARDAN 2 KAREKÖKTEN 3 SORU VAR HAAAA BU ARADA O SORULARIN CEVAPLARI ÇOK KOLAY KENDİNİZ CÖZE BİLİRSİNİZ HEPİNİZE BAŞARILARRRRRRR……..

  6. bence bu sistem daha kolay en azından hangi konuların çıkacağı belli normal de sbs de hangi konudan çıkacağı belli olmuyor en baştan çalışıyorsun bu sistem iyi yaa

  7. bu yeni sınav sistemini hiç sevmedim nerdeyse daha okulun basında hemen sınav oluyoruz geçen seneki gibi yani sbsde ki gibi olsaydı keşke bir sınav oda sene sonunda düşük alırsak yazılı notumuzda düşük olucak olmadı bu sınav olmadı .

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.