TEOG Nakillerinde Son Şans

TEOG nakilleri sürecinde 2. Dönem nakillerinin dün açıklanması ile birlikte öğrenciler 3. Ve son nakil dönemine girmiş bulunuyor. TEOG nakillerinde 3. Dönem nakil başvuruları bugün başlamak ile birlikte 4 Eylül tarihine kadar devam edecek. Bu tarihte biten nakil başvurularının sonuçları da 7 Eylül tarihinde açıklanarak TEOG nakil süreci sona erecek.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre 6-16 Temmuz TEOG 1. Dönem nakilleri için 17-21 Ağustos tarihlerinde başvuru yapan öğrencilerin sayısı 434 bin 615 olarak kaydedildi. Bu öğrencilerden 101 bin 12 tanesinin nakilleri istekleri doğrultusunda başka okullara gerçekleştirildi.

Bu sonuçların açıklanmasının ardından 2. Dönem nakilleri için 24-28 Ağustos tarihlerinde 341 bin 166 öğrenci başvuruda bulundu. Bu öğrencilerden de 69 bin 742 tanesinin nakilleri istekleri doğrultusunda başka okullara gerçekleştirildi.

3. Dönem Nakil Başvuruları Bugün Başladı

Bakanlığın liselere yerleştirme nakil başvuruları için 3. Dönem bugün başlıyor. Bu nakillerin başvuruları 4 Eylül tarihine kadar yapılacak. 4 Eylülde bitecek olan 3. Dönem nakil başvurularının sonuçları 7 Eylül tarihinde açıklanacak. Bu nakillerde de öğrenciler geçmiş dönem nakillerinde olduğu gibi kontenjan şartı aranmaksızın 3 okul tercih edebilecek. Yapılan tercihler ortaokul müdürlüklerine onaylatılacak.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.