TEOG Nakilleri Bugün Açıklanıyor Ardından II. Nakil Dönemi Başlayacak

TEOG yerleştirme sonuçlarına göre istediği okula yerleşemeyen, açık liseye yerleştirilen veya özel okula nakil aldırma isteyen öğrencilerin başvurmuş oldukları TEOG I. dönem nakil sonuçları bugün açıklanıyor. Bu sonuçların açıklanmasının ardından ise ikinci dönem nakil başvuruları başlayacak. II. turda da nakil başvurusunda bulunacak adaylar için nakil işlemleri 28 Ağustos tarihinde son bulacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre ilk yerleştirmelerde çoğunluğu İmam Hatip Liseleri olmak üzere toplamda 248 bin 908 kontenjan açıkta kaldı. TOG sınavına giren öğrencilerden 71 bin 373 öğrenci tercihlerinden herhangi birine yerleştirilemeyerek açık liseye kaydedildi. Bunların dışında herhangi bir özel öğretim kurumuna kayıt yaptırmayan ve hiç tercih yapmayan öğrenciler ile birlikte toplam 200 bin öğrencinin kaydı açık liseye yapılmış oldu.

Bu yerleştirmelerin ardından başlayana nakil işlemleri üç aşamada gerçekleştirilecekken bu gün ilk nakil işlemlerinin sonuçları açıklanacak. Ardından ikinci nakil işlemleri başvurularının da bugün başlaması bekleniyor. Öğrenciler istemeleri halinde üç nakil döneminde de başvuru yapabilecek. Ayrıca dileyen öğrenciler bu üç dönemde de tercihlerini değiştirmeyerek tümünde aynı tercihleri yapabilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.