TEOG Lise Nakilleri Nasıl Yapılacak

TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi sıra TEOG nakillerine gelmiş durumda. İstediği okula yerleşemeyen adaylar için nakil işlemleri önümüzdeki günlerde başlayacak. TEOG yerleştirmeye esas nakil işlemlerine dileyen tüm öğrenciler başvurabilecek. Ancak güzel sanatlar ve spor liselerine kayıtları yapılmış olan öğrencilerin nakil istemeleri halinde öğrenciler bu okullardaki haklarını kaybedecek.

TEOG Nakilleri üç dönem şeklinde gerçekleştirilecek. Bu dönemlerin her birinden sonra sonuçlar açıklanarak dileyen öğrenciler yeni nail için başvuruda bulanabilecek. Nakillerde boş kontenjan şartı aranmayacak. Ayrıca yine nakil işlemlerinde il veya ilçe sınırlaması da uygulanmayacak. Yerleştiği okuldan memnun olmayan tüm öğrenciler nakil işlemlerinden faydalanabilecek.

TEOG nakillerinde her öğrenciye üç okul tercih etme hakkı verilecek. Dileyen öğrenciler her nakil döneminde bu üç okulu değiştirmeyebilecek. Yerleştirmesi açık öğretim lisesine yapılmış olan öğrenciler için 7-10 Eylül tarihlerinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından tercihleri alınarak yeni bir nakil işlemi gerçekleştirilecek. Öğrenciler yeni eğitim-öğretim yılına 14 Eylül tarihinde başlayacak.

 

8 yorum

  1. Teog’da istediği liselere yerleşemeyenler yada lisesini beğenmeyenlere boş kontenjan şartı aranmaksızın 3 lise tercih hakkı verilecek.Lise atamaları ise daha sonra boşalacak kontenjanlara göre yapılacak.Bu sene 248bin kontenjan boş kaldı MEB’e göre bu sayı 300bini bulacak.Başvuru ise herhangi bir yere onaylatılmadan internet üzerinden yapılacak.E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME sitesinin alt kısmında yazan ilgili kısma tıklanılacak ve daha sonra tercih güvenlik koduyla giriş yapılıp 3 lise seçilecek ve daha sonra onay beklenecek.

  2. teogla yeni liseli olanların nakilleriyle alakalı hep 3 tercih yapılabilecek, isteyen herkes başvurabilecek gibi bilgiler verilmiş ama başvurunun nasıl ve nereye yapılacağına dair kimse bir şey yazmamış.TEOG la bir okula yerleşen öğrenci başka bir okula nakil olmak isterse 17 Agustos 2015 Pazartesi günü nereye ve nasıl başvuracak? bilen varsa yazarsa çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler

  3. kardesim 467,417 aldım tanıdıgım(bir arkadasım) 468,346 aldı ikimizde aynı okulu tercih ettik ona geldi bana gelmedi ek nakillerden gelebilirmi tercih ettiğim okul geçen yılki taban puanı 460

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.