TEOG İnkilap Tarihi Soruları ve Cevapları 30 Nisan 2015

29 Nisan 2015 TEOG inkilap tarihi soruları ve cevapları eokulsistem.com’da. İkinci gün oturumunda Teog Fen ve Teknoloji Sınav Soruları, İnkılap Tarihi ve İngilizce testi yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavlarının ilk oturumu sona erdi.

Sınav, yurt genelinde 970 merkezde, 18 bin 349 okulda, yurt dışında 8 ülkede 16 merkezde, 282 bin 512 öğrencinin katılımıyla yapılıyor. Sınava, 1 milyon 282 bin 512 öğrenci girdi.Ortak sınavların bugün yapılan birinci oturumunda, sırasıyla Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi ders yazılıları, bugün yapılan ikinci oturumunda ise fen ve teknoloji, T.C inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil ders yazılıları gerçekleştirildi. 2015 inkılap tarihi TEOG soruları ve cevap anahtarı MEB e-okul eş zamanlı olarak birazdan bu sayfada.

Ortak sınavların yapılacağı her bir ders yazılısı için Türkiye saatiyle 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda gerçekleştirildi. TEOG ortak sınav soruları ne zaman açıklanacak.

29 Nisan TEOG İnkilap Tarihi sınav Soruları Cevap Anahtarı MEB ile Eş Zamanlı Olarak Bu Sayfada Olacak.

 

MEB, BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRECEK!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik ikinci dönem ortak sınavının soru ve cevaplarını, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden öğretmenlerin anlatımıyla videolu olarak yayınlayacak
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü (YEĞİTEK) ile Ölçme ve Değerlendirme Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle, perşembe günü gerçekleştirilecek son oturumun hemen ardından, soru ve cevaplar, hem yazılı hem de ders öğretmenlerinin anlatımıyla videolu olarak EBA portalın web adresi “www.eba.gov.tr” üzerinden yayınlanacak.İlk oturum testleri, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ait soru ve cevaplarının videolu anlatımı perşembe günü saat 13.00‘de, ikinci oturumun fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, İngilizce derslerine ait ortak sınav soru ve cevaplarının videolu anlatımı da perşembe günü saat 14.00 ile 16.00 arasında EBA‘da yayınlanacak.

Ortak sınavlarda, her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak. Değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecek. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere öğrencilere dört kitapçık veriliyor. Sınav süresi her ders için 40 dakika, dinlenme süresi ise 30’ar dakika olacak. Ancak özel eğitime ihtiyacı olan öğrenciler için her bir dersin sınav süresi 55’er dakika olarak belirlendi. Sınavların aynı anda başlaması gerektiğinden, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerin ders yazılıları arası dinlenme süresi 15’er dakika olacak.

Öğrenciler, ilk ders yazılısı için saat 08.30’dan itibaren sınıf öğrenci yoklama listelerinde belirtilen salonlara alındı. Öğrenci velilerinin ve görevli olmayan kişilerin sınav salonlarının bulunduğu binalara girişlerine ise izin verilmedi.

29 Nisan TEOG İnkilap Tarihi Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

21 yorum

 1. Cami,kilise sorusunun cevabı laiklik gençler; laiklik din ve vicdan özgürlüğü demek, cami ile kilisenin yan yana olması demek,herkesin istediği sekilde ibadetini yapabilmesi demektir,bu da laikliğe girer. Bu arada ben sosyal bilgiler öğretmeniyim :-)

 2. arkadaşlar meryemin mahallesinde kilise cami.. olmasu cumhuriyetçilik olmazmı özgür düşünce sonucta bazıları laiklik diyo ama laiklik din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması

    • 1-CUMHURİYETÇİLİK:
     Tanımı :
     “Yönetim biçimi olarak millet egemenliğine dayalı, cumhuriyet rejimini öngörmek ve bunu bir yaşam biçimi olarak benimsemektir.”
     Cumhuriyetçilik ilkesinin esasları:
     Cumhuriyet; millet egemenliğine dayalı bir siyasi rejim yani demokrasidir.
     Demokrasinin kul, mürit veya teba değil, birey ve vatandaş Bilincinde olan, yasalar karşısında hak ve sorumluluklarını Bilen bir insan tipi ile ayakta kalabilir.
     Demokraside ; devletin ve milletin bütün eylem ve İşlemlerinin hukuk kuralları çerçevesinde olur.
     Hiç kimsenin yasalara aykırı davranma ayrıcalığı yoktur.
     Demokraside, siyasi görüş sahibi olma, siyasi parti kurma ve Periyodik olarak yapılan seçimlere katılma özgürlüğü Vardır.
     Demokrasilerde seçme ve seçilme özgürlüğünün ayrım Gözetilmeksizin herkese tanınır.
     Demokraside dil, din, mezhep, cinsiyet ve siyasal görüş farkı Gözetilmeksizin herkes yasalar önünde eşittir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.