Tansiyonu Düşüren Şeyler

Tansiyonu Ne Düşürür?

Tansiyonu düşüren şeyler nelerdir kısaca anlatalım. Yaşlanınca Sağlıklı Olmak Orta yaşta veya yaşlılıkta görülen pek çok sağlık problemi; hiper tansiyon damar sertliği kalp rahatsızlığı ve inme; genellikle gençken nasıl yaşandığına neler yenip içildiğine ve sigara içip içmemeye bağlıdır. Daha uzun yaşamak ve sağlıklı kalmak adına:

1. Dengeli beslenin ve yeterince besleyici gıdalar tüketin ama fazla yağlı ve tuzlu yiyecekler değil. Kilo almaktan ya da şişmanlamaktan uzak durun.
2. Fazla alkol kullanmayın.
3. Sigara kullanmayın.
4. Zihinsel ve fiziksel aktiviteler yapın.
5. Yeterli uykuya ve dinlenmeye dikkat edin.
6. Rahatlamayı anlayın ve size endişe veya üzüntü veren şeylere olumlu bir açıdan bakmayı deneyin.

Hafıza Güçlendirme
İnme ve kalp hastalığının başlıca nedeni olan yüksek tansiyon ve damar sertliği (arterioskleroz) genelde yukarıdaki tavsiyelere uyarak önlenebilir yahut azaltılabilir. Yüksek tansiyonun azaltılması kalp hastalığı ve inmenin önlenmesinde önemlidir. Yüksek tansiyonu olan insanlar arada bir tansiyonunu ölçtürmeli ve düşürmek için gerekeni yapmalıdır. Daha az yemek (fazla kilolu olduğu takdirde) sigara içmemek, rahatlamayı öğrenmek ve daha fazla aktivite yapmak suretiyle tansiyonu düşürmeyi başaramayan kişiler tansiyon düşürücü ilaçlar (antihipertansif) alabilir.

Tansiyonu Düşürmek Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.