Sömestr 15 Tatilde Neler Yapılır Nereye Gidilir E-okul Haber

Yeni yılın girmesiyle beraber öğrenciler tarafından iple çekilen sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Yoğun ders ve sınav döneminin ardından 15 günlük tatil yapacak olan öğrenciler tarafından en çok merak edilen haberler arasında yer aldı. Buna göre 19 Ocak Cuma günü okullar yarım gün mü olacak? 15 tatil ne zaman bitecek? Detaylar haberimizde…

19 OCAK’TA OKULLAR YARIM GÜN OLACAK!

19 Ocak 2018  (Cuma) günü son ders zili çalacak. Birçok öğrenci o gün karne heyecanı yaşayacak ve ders işlenmeyecek. Karnelerini alan öğrenciler, öğretmenleriyle görüştükten sonra okullarından ayrılabilecekler.

15 TATİL NE ZAMAN BİTECEK?

MEB takvimde yer alan tarihlere göre 15 tatil yani ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatili, 22 Ocak 2018 – 2 Şubat 2018 tarihleri arasında olacak. Sömestr tatili yani ikinci kanaat dönemi ise 5 Şubat 2018 Pazartesi başlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı’dan henüz resmi bir açıklama gelmemesine karşın 15 tatilin uzaması ve 30 gün olması ön görülmüyor. Çeşitli haber ajanslarında çıkan okulların daha fazla ara tatil yapacağına ilişkin haberlerin ise asılsız çıktığı öğrenildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.