Selefilik Nedir Kısaca

Aşağıda selefilik nedir kısaca olarak ele alacağız.

İslam dini son ve tek din olarak nazil olmuştur. İslam, barış, adalet, huzur ve mutluluk dinidir. İslam dininde sonradan mezhepler ortaya çıkmıştır. Fıkıh ilminin gelişmesi, rivayetlerin farklı içeriklere sahip olması fıkhi itilafların yaşanmasına neden olmuştur.

Selefilik, Peygamber (s.a.v.) yolunu devam ettirme anlamına gelmektedir. Selef olmak, İslam’ı özü itibariyle kabul edip tavizsiz yaşamaktır. Günümüzde ise selefilik, İslam’ı aşırı uçlar haline getirip radikalleşme temayülü olarak ortaya atılmaktadır. Bu tutum ve davranışlar yanlıştır. Her Müslüman seleftir. Selefiliğin yanlış olarak tatbik edilmesi selef olmaya zarar vermektedir. Bu nedenle selefilik radikal bir fırka olarak anlaşılmaktadır. Selefilik özü itibariyle İslam’ı doğru yaşamaktır.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Selefilik Nedir Kısaca kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Selefilik Nedir Kısaca ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Çanakkale birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.