Samsung Galaxy S7 Active Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy S7 Active teknik özellikleri belli oldu. Suya, toza ve darbelere karşı dayanıklı bir yapı sergileyen Active akıllı telefon serisine yeni bir üye dahil etmeye hazırlanıyor. Galay S7 Active modeline ait ilk görüntüler internette yayınlandı. Galaxy S7 Active, Galaxy S7 kadar şık görünmüyor. Samsung, telefonu zorlu koşullara karşı dayanıklı hale getirmek için sert plastik ve kauçukla kaplamış.

Askeri motiflerle kamufle edilen telefonda fiziksel home butonu ve kapasitif dokunmatik tuşlar yerine üç adet fiziksel tuş yer alıyor. Galaxy S7 Active, Galaxy S7 gibi suya ve toza karşı dayanıklı olacak. Telefon ayrıca MIL-STD-810G askeri standartlarına (düşme, darbe, basınç, sıcaklık, nem vb.) sahip olacak.

Galaxy S7 Active’in donanım özellikleri Galaxy S7’den pek de farklı olmayacak. Galaxy S7 Active’de parmak izi sensörü olmayacak. Ancak telefondaki kasa yapısı göz önüne alındığında daha büyük bir pilin bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

Galaxy S7 Active daha önceki Active serisi modellerde olduğu gibi Amerika’da AT&T operatörüne özel bir model olacak. Telefonun dünya piyasalarında boy göstermesi beklenmiyor.

Samsung, her ne kadar gündemi en fazla Note ve S serileriyle meşgul etse de, bilindiği gibi akıllı telefon alanında daha pek çok ürün grubu bulunuyor. Bunlar arasında A, E ve J serileri mevcut. Güney Koreli şirket, şimdi bunlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Kısa bir süre önce Samsung’un yeni Galaxy C serisine hazırlandığı sızmıştı. Galaxy C5 ve Galaxy C7 modellerinin yer alacağı bilinen yeni ürün ailesinde, şimdi Galaxy C5 modeline ait farklı sızıntılar da geldi. SM-C5000 kod adıyla anılan Galaxy C5, 5.2 inç boyutunda bir ekranın sahibi olacak.

Metalik tasarıma sahip olacağı bilinen telefonda, 8 çekirdekli Snapdragon 617 işlemci bulunacak. 1.5 GHz frekansında çalışacağı bilinen bu işlemciye ait ilk Geekbench skorları da gelmiş durumda. Tekil çekirdek performansıyla 640, çoklu çekirdek performansıyla ise 3.163 puan alan Galaxy C5, orta – üst segment arasına konumlanacak.

Galaxy C5’in bilinen diğer özellikleri arasında ise, Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemiyle geleceği yer alıyor. Yeni Galaxy C serisinin, diğer üyeleriyle beraber mayıs ayında Çin pazarına sürülmesi bekleniyor. Telefonların ülkemize gelip gelmeyeceği ise, daha pek çok detay gibi henüz belli değil.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.