Polislerin Ek Göstergeleri 3600 Lira Olacak mı

Polislerin Ek Göstergeleri Ne Zaman 3600 Lira Olacak

Yüzlerce polis memuru, 2 bin 200 olarak bulunan ek göstergelerinin 3 bin 600 olması isteğiyle TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuruda bulundu.

Ortaklaşa imzalanan dilekçelerin bir tanesinde, emniyet üyelerinin kişilik hakları ile alakalı düzenleme gerçekleştirileceğinin bakanlar tarafından bir çok kez açıklandığını, tüm emniyet mensuplarının 10 Nisan Polis Bayramı ve seçimlerin gelişyle beraber heyecanla ve sevinçle bekledikleri öğrenildi ve şöyle denildi:

para maaş zam

TABAN MAAŞI DÜŞÜK

“Polis memurlarının çalıştığı dönemde aldığı taban maaşın yetersiz olması ve maaşın yan ödemelerle ve tazminatlarla desteklenmesi sebebiyle, bu yan ödemelerin ve tazminatların herhangi birisi emekli maaşına etki etmemektedir.

Polis memurlarının isteği, kadro derecesinin 1. dereceye düşen çalışanların 2 bin 200 olan ek göstergesinin 3 bin 600 olarak değiştirilmesidir. Polis memurları kesinlikle kendilerine ayrıcalık verilmesini istemedi, şimdiye dek diğer devlet memurlarına verilen zam oranında polislere de zam verildi. Ancak özlük hakları ve ek göstergemiz hususunda öteki devlet memurlarına ve muhadil güvenlik görevlilerine tanınan hak polis memurlarına tanınmadı.

Polis memurları, maaşında yan ödeme, tazminat ve ekstra bir zam talep etmiyor. İstedikleri tek şey kadro derecesinin diğer devlet memurlarında olduğu şekilde 1. dereceye düşen polis memurlarının 2 bin 200 olarak görünen ek göstergesinin 3 bin 600 olarak düzeltilmesidir. Toplum düzeninin korunması, asayiş ve güvenliğin sağlanmasında 24 saat aralıksız hizmet yapan, gerektiğinde hayatını ortaya koymaktan çekinmeyen memurlar olarak mağdur olduğumuz bu durumun giderilmesini istiyoruz.” Polislerin Ek Göstergeleri 3600 TL olacak mı konusunda son gelişmeleri duyurmaya devam edeceğiz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.