Otizmli Öğrenciler Becerilerini Gösterdi

Aydınlı otizmli öğrenciler bilimsel becerilerini herkese gösterdi. Aydın’ın Nazilli ilçesinde okul öncesi eğitim veren Sümer Anaokulunun Otizmli öğrencileri yeteneklerini sergiledi.

Sümer Anaokulundaki otizmli öğrenciler okul arkadaşları ile beraber gerçekleştirdikleri bilim fuarında okulda öğrendiği bilgileri herkesle paylaştı. Daha önce yaptıkları bilimsel faaliyetleri herkesle paylaşan öğrencilerin gösterileri vatandaş tarafından beğeniyle izlendi.

Nazilli Sümer Anaokulunda gerçekleştirilen bu bilim fuarına Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Latif Akgün ve Yılmaz Bilen, okul müdürleri, muhtarlar, veliler ve bir çok davetli teşrif etti. Bilim etkinlikleri okulun zemin katında bulunan sergi alanında yapıldı. Bu etkinlikte öğrenciler, öğretmenlerinden öğrendiği farklı ve ilgi çekici deneyleri izleyenlere gösterme fırsatı buldu. Öğrencilerin bu yeteneklerini kayıt altına almak isteyen davetliler neredeyse birbirlerini ezecekti. Bu denli beğeni ve takdir topladı gösteriler.

Çok sayıda davetlinin katıldığı fuarda renklerin oluşumu, yanardağın özellikleri gibi bazı kimyasal ve fiziksel olayların nasıl gerçekleştirildiğini anlatan deneyler yapıldı. Yoğun ilgi gören etkinlikte otizmli öğrencilerin hazırlayıp sunduğu deneyler büyük beğeni kazandı. Sümer Anaokulu Müdiresi Tülay Küçükoğlu, hedeflerinin çocukların bilime katkılarını artırmak ve merak duygularını geliştirmek olduğunu söyledi. Gösterileri izlemeye gelen İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif Akgün ise “Çocukların yaptığı farklı ve ilgi çekici bu deneyleri izlemek çok güzeldi. Okul öncesi eğitim veren okullarımızın böyle güzel faaliyetlerde bulunması büyük gurur. Eğitimde yakaladığımız kalitenin göstergesi bu projeler.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.