ÖSYM’den TUS Toplantısı

Geçtiğimiz aylarda Tıp Uzmanlık Sınavı olarak bilinen TUS’ta soru iptal davaları nedeniyle çok geç açıklanan sınav sonuçları büyük tepkiye neden olmuştu. Yaşanan bu krizleri görüşmek için özel bir heyet kuruldu ve bu heyet geçtiğimiz gün ÖSYM Başkanı Mahmut Özer ile birlikte bir toplantı yaptı. Bu görüşmede TUS’un niteliğini yükseltme ve yaşanan sıkıntıların giderilmesi için fikirler beyan edildi ve bazı kararlar alındı.

TUS meselelerinin görüşüldüğü bu toplantıya, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer’ başkanlık yaptı ve ÖSYM Başkan yardımcıları, daire başkanları, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Alper Cihan, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Alaattin Dilsiz, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu üyeleri Prof. Dr. Kenan Sağlam, Prof. Dr. Mustafa Paç, Prof. Dr. Doğan Ünal, Prof. Dr. Serpil Karaoğlanoğlu, Prof. Dr. Dilek Aslan, Prof. Dr. M. Emin Yılmaz, Prof. Dr. Çetin Erol, Prof. Dr. Zeynep Yeşil Duymuş, Uzm. Dr. Engin Uçar, Uzm. Dr. H. Alp Soysal gibi isimler katılımcı olarak toplantıya iştirak edenler arasındaydı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, konu ile ilgili verdiği röportajda, ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavların niteliğini yükseltmek için gerçekleştirdikleri çalışmaların süreceğini ve tüm eksikliklerin kapatılacağını söyledi. Sorunlarla ilgili pek çok konusunda uzmandan yardım aldıklarını dile getiren Özer, ” Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nı, Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Üyeleri ile görüştük ve pek çok karar aldık. Bütün sınav aşamaları ve düzeltilmeye gidilecek konular ayrıntılı bir şekilde görüşüldü. Bu toplantının devamı gelecektir” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.