Osmanlı Devletinde Mülki, İdari ve Diğer Önemli Memur Kadrosunun Yetiştirildiği Kurum Hangisidir?

Aşağıda Osmanlı devletinde mülki, idari ve diğer önemli memur kadrosunun yetiştirildiği kurum hangisidir kısaca olarak ele alacağız.

Osmanlı Devleti, eğitim ve öğretime büyük önem vermiştir. Osmanlı DEvleti, devlet memuriyette önemli kişilerin nitelikli kişiler olarak yetişmesinde eğitim ve öğretim çok etkili olmuştur. Uzun yüzyıllar boyunca sürekli olarak eğitim alanında devrim yapılmıştır.

Osmanlı Devleti’nde mülki, idari ve diğer önemli memur kadrosunun yetiştirildiği kurum ise medresedir. Her türlü alanda bilimsel ve dini olarak ilim ve irfan öğrenilen, devlet geleneğinin tecrübe edildiği bir kurum olarak son dönem devlet yıllarına kadar devam etmiştir. Medreseler, Osmanlı Devleti’nin bel kemiğidir. Bu nedenle devlette çok önemli bir yere sahip olan kurum olmuştur.

1 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Osmanlı Devletinde Mülki, İdari ve Diğer Önemli Memur Kadrosunun Yetiştirildiği Kurum Hangisidir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Eskişehir birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.