Orta Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti?

Aşağıda orta çağ hangi olayla ne zaman başladı ve bitti kısaca olarak ele alacağız.

Tarih milat olarak İsa’nın doğuşunun kabul edilmesiyle milattan önce ve sonra olarak ele alınmaktadır. Tarih çağlarda meydana gelmektedir. Zaman periyodik olarak tarihsel anlamda çağlardan takip edilmektedir. Tarihteki en önemli olayların dönüm noktası oluşturması ve hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı gerçeği çağların yaşanmasına neden olmuştur.

Tarih, ilk çağ, orta çağ, yeni çağ ve yakın çağdan oluşmaktadır. Orta çağ, Kavimler Göçü ile başlar. İstanbul’un fethi ile de son bulur. İstanbul’un Fethi dünya tarihinde bir dönüm noktası olmuştur. Siyasi, dini, sosyal ve ekonomik açıdan İstanbul’un farklı bir özellik kazanması Orta Çağ’ın kapanmasına neden olmuştur.

3 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Orta Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Muş birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  2. süpersiniz, ödevim Orta Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  3. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Orta Çağ Hangi Olayla Ne Zaman Başladı ve Bitti? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Gaziantep birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.