Okullar Ne Zaman Kapanacak 2015 Yaz Tatili

Öğrenciler arasında bu aralar bir haberdir yayılıyor. Seçimlerden dolayı okulların 1 hafta erken tatil olacağı dillendiriliyor. Peki okullar ne zaman kapanacak? Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, seçim nedeniyle okulların bir hafta önce tatil edileceği iddialarını yalanladı. 2015 yaz tatili ne zaman konusunda Nabi AVCI açıklama yaptı.

7 Haziran’daki seçim dolayısıyla okulların bir hafta erken kapanacağı iddialarının bulunduğunu belirten Avcı, “Okullar normal ilan ettiğimiz takvim doğrultusunda 12 Haziran’da tatil olacak. Öyle bir şey yapılsa seçim için özel bir planlama yapıldı gibi dedikodular olur. Sanki biz kimin nasıl oy kullanacağını biliyoruz da velileri ona göre yönlendiriyormuşuz gibi. Bunu bile söyleyenler çıkabilir. Onun için siz hiç takvimimizi bozmuyoruz” diye konuştu.

Avcı, 2010 yılında gerçekleştirilen Seviye Belirleme Sınavı’ndaki (SBS) kopya iddialarına ilişkin de “Henüz, bize intikal eden bir şey yok. Zaten SBS sorularının bilgisayarında bulunduğu söylenen kişi ÖSYM çalışanı. Milli eğitim çalışanı değil ama bizimle bir bağlantıları var mı bakanlık içerisinde bir yuvalanma var mı onlar da araştırılıyor” dedi.

Bakan Avcı, Temel Eğitime Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında gerçekleştirilen ortak sınavların sonrasında bir İngilizce sorusunun hatalı olduğu iddiası nedeniyle velilerden itirazlar aldıklarını anımsattı. Avcı, bu sene ilk defa başlattıkları uygulamayla ortak sınavlardan sonra EBA üzerinden soruların çözümünü videolu olarak yayınladıklarını söyledi.

İngilizce sorusuna ilişkin de uzmanların gerekli çalışmaları yaptıklarını dile getiren Avcı, “Orada bir sorun yok. Türkçe, düşünmekten kaynaklanan bir yanlış anlama veya yanlış işaretleme olabilir. Ama sorunun düzenlemesinin doğru olduğu konusunda uzmanlarımız hem fikir” diye konuştu.

Bakan Avcı, 2010’daki SBS’ye ilişkin kopya iddialarının hatırlatılması üzerine de, MEB olarak ÖSYM’den fazla sayıda ve daha büyük ölçekte sınavlar yaptıklarını dile getirdi. Sadece TEOG’da tek bir yazılıya 1 milyon 300 bin öğrencinin girdiğini ifade eden Avcı, sınavda altı yazılı olduğu ve yazılıların iki dönem gerçekleştirildiği düşünüldüğünde, devasa bir rakama ulaşıldığını belirtti.

Okullar ne zaman kapanıyor 2015 Konusunda Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

88 yorum

  1. zaten son hafta yok yazmazlar hocalar ondan önceki haftada yazılılar yok diye düşünüyorum eğer fazla devamsızlığınız yoksa karneden önceki hafta gelmessiniz .

  2. bence okullar 12haziranda kapanacak çünkü bizim 10haziranda mevzuniyetimiz olduğu için bu yüzden okullarda 12haziranda kapanılacak valla kim ne söylerse söylesin hiç umrumda bile değil seçimlerdeb öyle tabi valla ben şunu söylüycem son olarak bizim mevzuniyet10haziranda olucak ve okullarda 12haziranda kapanılacak.

  3. Ben açıkçası okulun kapanmasını istemiyorum zaten sınavlar da bitti ama gideceğim çünkü biz son güne kadar tekrar yapıcaz… Çalışkan olduğum için gitmemezlik yapmadım . Caliskanim ama okula son güne kadar gideceğim .

  4. Haksizsin arkadas 5 Haziranda kapansa 30 mayisda da kapansa bisey farketmeyecek yine sizin gibiler 1 haftaa onceden gelmemeye basliyacak o yuzden susun . Asil ben haksizmiyim arkadaslar . Haksi Oldugumu dusunenler yorum yapmasin az. Dusuncelerine ihtiyacim yok … ;))

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.