Okula Gitmek İstemiyorum Diyen Öğrencilere Tavsiyeler

Aşağıda okula gitmek istemiyorum diyen öğrencilere tavsiyeler kısaca olarak ele alacağız.

Okul eğitim ve öğretim yuvasıdır. İnsan hayatında okul bir ihtiyaçtır. Eğitim ve öğretim doğuştan kazanılan bir haktır. Bu nedenle okullar hayatımızın merkezinde bulunur. Öğrenciler için okul kabus olabilir. Bu insan psikolojisiyle ilgilidir. Bu nedenle mazur görülebilir. Okula gitmek istemeyen öğrenciler için öğretmenler, rehberlik servisleri ve öncelikle veliler devreye girmelidir.

Her öğrenci için ilk başlarda ya da bazı zamanlarda okula gitmek zor gelebilir. Bu bir eşiktir. Bu eşiğin atlatılması için okulun temel varlık sebebinin ne olduğunun ortaya konması gerekir. Öğrencinin arkadaş çevresi, öğretmeni, sınıf ortamı, okulun konumu da öğrencileri rahatsız edebilir.

Bir öğrenci okula gitmek istemiyorsa, belki sorumluluklarında kaçıyor olabilir. Bunun için öğretmenle konuşmak ve bu sorumlulukların yerine getirilmesinde adım adım ilerlemek gerekir. Eğer öğrenci okulda yaşadığı bir sorundan dolayı gitmek istemiyorsa, sorunun çözümü için tarafların bir araya gelmesi gerekir. Okulda sağlık ya da çevre açısından bir sorun varsa bu bütün okulu ilgilendirdiği için kesin çözümler gerektirir.

Öğrencinin psikolojisini iyi okumak gerekir. Böylece sorunu teşhis etmek daha kolay olur. Çözüm üretilmesinde öğrenci için önemli olan bütün tarafların bir araya gelmesi gerekir. Böylece daha kalıcı çözümler oluşturulabilir. Öğrencilerdeki motivasyon eksikliğini bir şekilde gidermek gerekir.

Okula Gitmek İstemiyorum Diyen Öğrencilere Tavsiyeler Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.