Okul Öncesi Çocuklar İçin Ücretsiz Kitap Dağıtılacak

Okul Öncesi Çocuklara Ücretsiz Kitap Dağıtımı Yapılacak

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Kocabıyık, ders materyalleriyle ilgili yeni bir uygulamaya gidildiğini belirtti. Şimdilerde MEB, okul öncesi döneme ücretsiz dağıtılacak  ”Pamuk Şekerlerim” isimli kitap üzerinde hızla çalışıyor.

Kocabıyık konuşmasına şöyle devam etti; ”AB’nin mali ve UNICEF’in teknik katkıları ve bakanlıklarının önderliğinde, imkanı elvermeyen ailelerin çocuklarının gündüz çocuk bakım ve okul öncesi eğitime katkılarını sağlamak hedefiyle başlatılan Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi 11 Ekim 2013’de sona ulaştı”

Uygulama dahilinde, eğitim programlarının yenilenmesi çalışmalarınına oldukça önem verildiğini söyleyen Kocabıyık, ”Alanda hizmet verecek öğretmenler için eğitim fakültelerinde ders programlarının görevleriyle ilişkilendirilmesi noktasında önemli adımlar atıldı” dedi.

Öncelikle 0-36 aylık çocukların eğitimiyle alakalı eğitimciler ve bakıcılara yol göstermek amacıyla “0-36 Aylık Çocuklar İçin Etkinlik Kitabı” oluşturulduğuna değinen Kocabıyık, ”0-36 Aylık Çocuklarda, Sağlık, Bakım ve Beslenme üzerine Kitapçık, okul öncesi çağı çocuklara ilişkin Okul Öncesi Eğitim Programı ve Okul Öncesi Eğitim Programı Etkinlik Kitabı, ikisini de kapsayan ve ailelerin çocuklarının eğitimlerine katkıda bulunması amacıyla Aile Destek Rehberleri de yapıldı” dedi.

Kocabıyık, kitapların bunlarla sınırlı kalmadığına, okul öncesi eğitim kurumlarında hizmet veren rehber öğretmenlere de bir kitapçık hazırlandığını vurguladı.

Kocabıyık, ” İlk defa uygulamaya konulan, okul öncesi dönemdeki çocuklar için seviyelerine uygun Pamuk Şekerlerim 1-2 eğitim materyalleri yapıldı. Bütün yurtta kısa zamanda ücretsiz olarak dağıtımı gerçekleşecek ” dedi.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.