Okul Öğretmen ve Arkadaşlıkla İlgili Hikaye

Aşağıda okul öğretmen ve arkadaşlıkla ilgili hikaye kısaca olarak ele alacağız.

Arkadaşlarımla bir gün bizim evde toplandık. Ders çalışmak için sabah erken saatlerde başladığımız toplantı gece geç saatlere kadar sürdü. Bir dersin bir konusunu etraflıca ele aldık. Konuyu iyice öğrenmeye çalıştık. Konu hakkında sorular hazırladık ve en ince ayrıntılara kadar konuyu sorulara döktük. Bir soru havuzu oluşturduk ve ünite hakkında önemli yerleri kavramaya çalıştık.

Bunu bir adet haline getirmeye başladık. Birçok ders ve birçok konu için her hafta bir gün bunu yapmaya başladık. Aramızdan biri derste bocalayınca dersten hemen sonra bir araya gelerek sorunu çözmeye çalışırdık. Bu durum öğretmenimizin dikkatini çekmiş. Birlik ve beraberlik içinde ders hakkındaki sorunlarımızı aşmamız öğretmenin hoşuna gitmiş.

Öğretmen bizi yanına çağırdı. Nasıl da bizi takip etmiş ve kaç kişi olduğumuzu anlamış ben anlamadım. Öğretmen her şeyin farkına varmış. Bizi tebrik etti. Hayatın her safhasında her soruna karşı birlik ve beraberlik içinde çözüm odaklı çalışmamızı tavsiye etti. Tabi biz bu tavsiyeyi nasihat olarak dinledik. Biz beş kişiydik ve hiç ayrılmadık.

Hepimiz hayatta önemli yerlere geldi. Biri doktor, biri iş adamı, biri öğretmen, biri avukat ve ben de bilim insanı oldum. Gerçekten işin başında işi sıkı tutmamız ve nasihatleri tutmamız bizi hayatta en önemli yerlere taşıdı.

Okul Öğretmen ve Arkadaşlıkla İlgili Hikaye Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.