Okul Kuralları Olmasaydı Neler Olurdu?

Aşağıda okul kuralları olmasaydı neler olurdu kısaca olarak ele alacağız.

Okul eğitim ve öğretim yuvasıdır. İnsanlar eğitim hakkına sahiptir. Eğitim devlet güvencesi altındadır. Eğitim bir haktır ve resmi olarak okul kurumlarından alınmaktadır. Eğitim ve öğretimin gerçekleştirilmesi için okul bir araçtır. Okulsuz toplumlarda da eğitim ve öğretim faaliyetleri yapılmaktadır.

Eğitim ve öğretim için bazı kuralların düzenli olarak yerine getirilmesi gerekir. Bunun için okullarda da bir takım kurallar bulunmaktadır. Okul içi ve okul dışı kurallar olarak öğretmen, öğrenci ve veli ilişkilerinde eğitim ve öğretimin gerçekleşmesi adına daha iyi sonuçlar alınması için bu kurallara uyulması gerekir.

Okul kuralları eğitim ve öğretimin daha iyi bir ortamda gerçekleştirilmesi içindir. Bunlar temizlik, sağlık, düzen, ders düzeni, güvenlik amacıyla belirlenen kurallardan oluşmaktadır. Bu kurallara uyulmaması durumunda öğrencilerin okulda düzensizliğe neden olması söz konusu olmaktadır.

Okul kuralları olmasaydı okulda bir düzen olmazdı. Bir düzenin olmadığı yerde sağlıklı bir alan oluşmaz. Güvenlik sorunları yaşanır. Suç oranı artar. Hırsızlık, haksızlık, zulüm, adaletsizlik ortaya çıkar. Okul kurallarının olmaması eğitim ve öğretiminin gerçekleşmesini aksatır. Bu da amacın dışına çıkılmasına yol açar. Amacın dışına çıkılması kaliteyi ve verimi oldukça düşürür. Boşa zaman harcamak anlamına gelir. Okullarda bu nedenle kuralların olması ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin de bu kurallara uyması gerekmektedir.

Okul Kuralları Olmasaydı Neler Olurdu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.