Okul Harçlıklarıyla Kışlık Yardımı Yaptılar

Muş Alparslan Üniversitesi’nde okuyan bir grup öğrenci, biriktirdikleri okul harçlıkları ve topladıkları yardımlarla satın aldıkları kışlık ayakkabı ve montları, köy okullarında öğrenim gören maddi imkanı olmayan çocuklara ulaştırdı.

Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri iki sene önce köy okullarında okuyan maddi imkansızlıklar yaşayan çocuklara yardımcı olabilmek için, ‘Hayırda Buluşanlar Topluluğu’nu kurma kararı aldı.

Hayırda Buluşanlar Topluluğu, 2017-2018 eğitim öğretim yılında biriktirdikleri okul harçlıkları ve sosyal medyada duyurdukları yardım ilanı kapsamında topladıkları paralarla yaklaşık 6 bin kışlık ayakkabı ve mont satın aldı ve bunları civardaki köy okullarında okuyan maddi sıkıntılar yaşayan, kışlık mont ve ayakkabıya gereksinim duyan öğrencilere ulaştırdı.

Öğrenciler topladıkları yardımlarla satın aldıkları mont ve ayakkabıların kalan kısmını Muş merkeze bağlı Kızılağaç ve Konukbekler köylerinde bulunan çocuklara dağıttı. Çocuklar aldıkları hediyelerden dolayı çok mutlu oldu. Hayırda Buluşanlar Topluluğunun akademik danışmanı Hatip Erdoğmuş, bu kışlık yardımlarının devamının geleceğini kış mevsimi süresince yenilerini alarak öğrencilere dağıtacaklarını duyurdu. Maddi yardımlara muhtaç öğrencilere bu sevinci yaşattıkları için kendilerinin bin kat daha mutlu olduklarını dile getiren Erdoğmuş, “Köyleri dolaşıp öğrencilere kışlık ayakkabı, mont ve kırtasiye malzemesi gibi yardımlarda bulunuyoruz. Bu yardımlar küçük olsa da çok önemli. Çünkü üniversite öğrencilerinin işbirliği ile gerçekleştirdiği bu proje sayesinde yardımlaşma ve dayanışmanın önemini kavrıyorlar. Yardım eli uzatılan çocuklarında ileride bu tarz yardımlara imza atacağına eminiz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.