Öğretmen Atamaları Tercih Sonuçları Ne Zaman Öğrenilecek

Yeni yapılacak öğretmen atamalarında öğretmen adaylarının gözü kulağı yapılmakta olan açıklamalarda. Bu atamalar için belirlenmiş olan kadroların büyük çoğunluğunun Doğu illerine yapılacağı verilen bilgiler arasında. Buna göre en fazla alım yapılacak olan Şanlıurfa, 4 bin 60 öğretmen ile ilk sırada yer alırken; Karabük iline ise tüm branşlardan sade 12 öğretmen ataması yapılacak.

Son günlerde basında çıkan yedek öğretmen haberleri ise öğretmen adaylarını korkutan nitelikte. Yalnız MEB tarafından yapılan açıklamaya göre son günlerde basında sıkça yer alan yedek öğretmen haberleri gerçeği yansıtmıyor. Buna göre atamalar sonucunda halen boş kalan kadrolar bulunursa MEB bir ek atama gerçekleştirecek, buna rağmen kadrolar halen boş kalırsa okullar bu ihtiyaçlarını ücretli öğretmenler ile karşılayacak.

Her aday öncelikli olarak elektronik başvuru formunu doldurarak atanma talebinde bulunacak. Bizzat yapılan başvurularda her aday kendi vermiş olduğu bilgilerden sorumlu tutulacak. Atamaların 36 bin 512’si ilk atama kapsamında, 371’i kurumlar arası kapsamında ve 117’si ise milli sporcu kapsamında gerçekleştirilecek. Atamaların 15 Eylül tarihinde gerçekleşmesi beklenirken adaylar sonuçlarını http://ikgm.meb.gov.tr adresinden öğrenebilecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.