Öğretmen Atamaları Kura Saati

Binlerce öğretmen adayı tarafından merakla beklenen öğretmen atamalarında son güne gelindi. Herkes tarafından büyük bir heyecan içinde beklenen atamalar yarın yapılacak. Peki, öğretmen atamalarında kuralar yarın saat kaçta çekilecek, atama sonuçları ne zaman öğrenilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan 37 bin öğretmen ataması için kuralar yarın çekilecek. Yapılacak açıklamaya göre öğretmenlerin görev yerlerinin belirleneceği atamalar için kuralar yarın saat 11’de çekilecek. Adayların gün içerisinde atama sonuçlarını öğrenmeleri bekleniyor.

Eylül 2015 öğretmen atamalarında toplamda 36 bin 512 öğretmenin atanacağı bilgisini veren Milli Eğitim bakanlığı, buna rağmen boş kontenjanlara 161 bin 975 aday tarafından başvuru yapıldığını açıkladı. 10 Eylül’de sona eren başvuruların ardından adaylar tarafından yapılan başvuru ve evraklar Bakanlık tarafından incelemeye alındı. Yine Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre en fazla başvuru yapılan alan 13 bin 317 kişiyle sınıf öğretmenliği oldu. Buna rağmen sınıf öğretmenliğine ayrılmış olan kontenjan ise sadece 4 bin 157.

Atamalara yapılan başvurularda en şanslı iki branş ise Harita-tapu-kadastro/harita-tapu-kadastro tekniği ve ulaştırma hizmetleri oldu. Tapu kadastro için 54 kontenjana 51 kişi, ulaştırma hizmetlerine ise 85 kadroya 77 kişi başvuruda bulundu.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.