Öğrencilik ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda öğrencilik ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Öğrencilik yılları bir insanın yaşayabileceği en güzel yıllardır. Nitekim öğrencilik öğrencilik yılları bittiğinde bu durumu anlamaktadır. Çünkü öğrencilikte sorumluluklar öğrencilere bazı noktalarda çok ağır gelmektedir. Fakat öğrencinin temelde yapması gereken okumak, araştırmak ve öğretmenin tavsiyelerine uymaktır.

Öğrencilikte yaratıcı düşüncelerin beslenmesi çok önemlidir. Bunun farkına varmak daha önemlidir. Bu nedenle boş zamanları değerlendirmenin en iyi yolu öğrencilik yıllarıdır. Sorumlulukların yerine getirilmesinde bağlayıcı olan sadece gelecek kaygısıdır. Gelecek kaygısının yaşanmasının bir dozu olmalıdır. Çünkü aşırı kaygılar insan psikolojisinde olumsuzlukların yaşanmasına neden olur.

Öğrenciler derslerini geçmekle sorumludur. Bununla birlikte kendilerini gerçekleştirmek zorundadır. Dil bilen, kitap okuyan, tarih bilen, bilim ve teknik alanında yabancı kalmayan her öğrenci geleceğe dair kaygılarından arınmış olur. Böylece kendini gerçekleştirmiş ve zamanını iyi değerlendirmiş olur.

Öğrencilikte zaman ve enerji kullanımı çok önemlidir. Öğrencinin ister istemez boş zamanları olur. Bu zamanların değerlendirilmesinde belli bir planlamanın yapılması gerekir. Böylece öğrenciler her an öğrenmeye olan ihtiyaçlarını giderirler. Çünkü öğrenci her an öğrenmeyi talep eden ve öğrenmeye hazır kişi anlamına gelmektedir.

Öğrencilikte enerjinin harcanması da spor ve kültür açısından değerlendirilebildiği gibi ayrıca boş işlerle uğraşmak da enerjinin boşa gitmesi anlamına gelir. Bu fikir olarak da gerçekleşebilir, yararsız işlerle ilgilenmekle de ilgili olabilir.

Öğrencilik ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.