Niçin Okula Gideriz Kompozisyon

Aşağıda niçin okula gideriz kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Okullar eğitim ve öğretim yuvasıdır. Eğitim insani bir ihtiyaçtır. Eğitim insanlık hakkı kapsamındadır. Eğitim devlet güvencesinde temin edilmektedir. Okullu toplumlarda eğitim ve öğretim kurumsal olarak resmi bir şekilde gerçekleşmektedir. Okullarda hayata dair birçok şey öğreniriz.

Okullar sosyal alanlardır. Öğrenciler okullarda toplumda birlik ve beraberlik içinde yaşamayı, aynı amaç uğruna hareket etmeyi, dayanışmayı, yardımlaşmayı öğrenirler. Merhametli olmayı, adil olmayı, vicdanlı olmayı öğrenirler. Okullar manevi değerlerin kazanıldığı ve milli duyguların işlendiği alanlardır.

Okullarda toplumda bir arada yaşamayı, özgürlüklere saygı duymayı, bilgiyi, bilginin değerini, bilgiye ulaşma yollarını, kültürlü yaşamayı, kültürlere saygı duymayı öğrenciler en iyi şekilde okullarda öğrenirler. Öğrenme sürecinde okullar en önemli yaş gruplarına hitap etmektedir.

Öğrenme ömür boyu sürmektedir. Okul ise ülkemizde 12 sene mecburidir. Mecburi eğitim sayesinde insanlar topluma adapte olurlar. Zorunlu eğitim sayesinde toplumda iş bulmak, aile kurmak ve geçim sağlamak mümkündür. Lisans eğitimleri sayesinde de toplumda iş bulmak daha kolay olabilir.

Okul gitmek belli bir ihtiyacı karşılar. Bunlar hayata dair ihtiyaçlardır. İnsanların kendini gerçekleştirmesi ancak eğitimle mümkün olduğu için okulsuz bir toplum düşünülemez. Okullar en önemli kurumlardır. Resmi kurumlar olarak devlet denetiminde ve gözetiminde faaliyet gösterirler. Okul milletler için en çok değerlidir.

Niçin Okula Gideriz Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.