Mutluluk İle İlgili Deneme

Yaşadıkları zaman boyunca insanları hayata bağlayan, hayata tutunmasını sağlayan duygular vardır. Bu duygulardan biri olan mutluluk ile ilgili deneme örneğini sizler için hazırladık.

Hayat bir sahnedir. Her insan ağlayarak çıktığı bu sahnede bazen güler bazen ağlar bazen mutlu olur bazen de mutsuz olur. Mutluluğu yakalamak için ise her sabah yeniden yeni bir oyuna başlamak gerekir. Çünkü insanlar değil midir mutluluğu yakalayan ya da elinden kıl payı kaçıran?

Zamana uyum sağlamak, zamanın bizlere sunduğu fırsatları iyi ve doğru değerlendirmek ise aslında mutluluğun anahtarıdır. Mutluluk; bir nevi polyannacılık oynamaktır. Her şeyden mutluluk çıkarmak, kötü olayların bile iyi yönlerini bulmaktır aslında mutluluk…

Hayatı bir kalıba sığdıramazsınız. O akar gider siz ona ayak uydurmak zorunda kalırsınız. Peki o zaman ne yapmalısın? Yapacak şey çok basit; zamana ayak uydurmak ve zamanın nimetlerinden en azami şekilde faydalanmak… Mutluluğa açılan kapıları bir bir kendimiz kapatırsak ve eğer her olayın kötü penceresinden bakarsak öyle bir zaman gelir ki bir bakarız hayat sahnesinin perdeleri kapanmıştır…

 Mutluluk İle İlgili Yazılar Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.