Milli Ahlak Nedir?

Aşağıda milli ahlak nedir kısaca olarak ele alacağız.

Ahlak, genel geçer davranış ve tutum değerleri olarak uyulması gereken yazısız kurallar anlamına gelmektedir. Milli ahlak da ahlaki olarak toplumların ahlaki nispetinde değerlendirilmelidir. Ahlakın milli olması insanların toplum olarak yaşamasından ileri gelmektedir.

Milli ahlak, bir toplulukta yaşayan fertlerin ya da grupların hayatını düzene koyan yaygın genel davranış kurallarıdır. Ahlak, insanların yaşamasını kolaylaştırır. Ahlak bir eğitim gerektirir. Ahlaki değerlerin varlığı ve yaşanması toplumun manevi olarak gelişmesini sağlar. Ahlaki değerlerin varlığı nesillerin emniyetini de sağlamaktadır. Ahlaki değerler nesilden nesle aktarılarak toplumda yerleşik hale gelir ve belli bir değer oluşturur. Ahlak, toplumların bir varlık mücadelesini de ifade eder.

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Milli Ahlak Nedir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Artvin birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

  2. süpersiniz, ödevim Milli Ahlak Nedir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.