Mikroskobik Canlıların Yararları ve Zararları

Mikroskobik canlıların yararları ve zararları nelerdir, mikroskobik canlıların yararları ve zararları kısaca konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Çevremizde yaşayan ancak gözlerimizle göremediğimiz bir çok canlı vardır. Bu canlılar gözle görülemediği gibi sadece mikroskop altında görülmektedir. Bu nedenle de bu canlılara mikroskobik canlı adı verilmektedir.

Mikroskobik canlılar; hem karada hem havada hem de sularda yaşayabilmektedir. Ayrıca mikroskobik canlılar insanların vücutlarında da yaşayabilmektedirler.

Mikroskobik canlıların yararları:

* Mikroskobik canlılar sayesinde sütten peynir üretimi sağlanmaktadır.

* Mikroskobik canlılar sayesinde üzümden sirke elde edilir.

* Turşular mikroskobik canlılar sayesinde oluşurlar.

* Mikroskobik canlılar sayesinde topraktaki hayvan ve bitki atıkları toprağa karışır ve toprağa mineral katkısında bulunur.

Mikroskobik canlıların zararları:

* Mikroskobik canlılar hem insanların hastalanmasına hem de besinlerin bozulmasına ortam hazırlamaktadır.

* Mikroskobik canlılar insan vücudunda; sıtma, verem, tetanoz gibi hastalıkların oluşmasına neden olur.

* Mikroskobik canlılar yüzünden bir çok besin bozulmaktadır.

Mikroskobik Canlıların Yararları ve Zararları Nelerdir Kısaca, Mikroskobik Canlıların Yararları ve Zararları Maddeler Halinde Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

87 yorum

  1. Yorumlarınız için teşekkür ederiz. Hangi konulardan isterseniz cevap olarak yazabilirsiniz teşekkürler tekrar. ve ben ROBLOX adlı oyunu çok seviyorum hesabım : Mert_King34

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.