Merkezi Ortak Sınavlar Saat Kaçta Başlayacak ve Bitecek TEOG

28 ve 29 Kasım 2013 tarihlerinde yapılacak olan TEOG merkezi ortak sınavları saat kaçta başlayacak, ortak sınavlar saat kaçta bitecek. Saat kaçta okulda olunacak …. MEB Merkezi Ortak Sınavlar Genelgesine göre ortak sınavlar Türkçe , Matematik, Din Kültürü sınavı saat kaçta başlıyor ne zaman bitecek.

Merkezi ortak sınavların yarın ve cuma günü yapılacak olmasından ötürü bu sınavlar saat kaçta başlayacak, TEOG ortak sınav ne zaman başlayacak kaç dakika sürecek ve ortak sınavlar saat kaçta bitecek detaylı bilgi verelim.

sınav günü

İlk ders sınavı 09.00, ikinci ders sınavı 10.10 ve üçüncü ders sınavı ise 11.20’de başlayacak ve tüm yurtta aynı anda gerçekleşecektir. Sınav arasındaki mola öğrencilerin sınav kaygısını ve stresini önlemek için 30 dakikaya düşürülmüş ve sınavlara ilişkin saatleri aşağıda tek tek detaylandırılmıştır.

TEOG ORTAK SINAVLAR 1. GÜN OTURUMU (28 Kasım)

DERS ADI BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
Türkçe 09.00 20 40 DAKİKA
Matematik 10.10 20 40 DAKİKA
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 11.20 20 40 DAKİKA

 

 

TEOG ORTAK SINAVLAR 2. GÜN OTURUMU (29 Kasım)

DERS ADI BAŞLAMA SAATİ SORU SAYISI SÜRESİ
Fen ve Teknoloji 09.00 20 40 DAKİKA
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük 10.10 20 40 DAKİKA
Yabancı Dil 11.20 20 40 DAKİKA

Tüm dersleri için ayrı ayrı olmak üzere sınavların başlama süresinde ilk 15 dakika içinde sınava gelen öğrenciler sınava kabul edilecektir. Ancak bu sürenin dışında gelen öğrenciler kabul edilemeyecektir. Ayrıca gelen öğrencilere ek süre hakkı tanınmayacaktır.

Her dersin sınavı ayrı ayrı olmak üzere ikl 20 dakika öğrenci sınavını bitirse dahi sınıftan ayrılamayacak, ilk 20 sonunda  sınavını bitiren öğrenci sınıftan ayrılabilecektir.

Her dersin sınav süresinin bitimine 5 dakika kala, hiçbir öğrenci sınavdan ayrılamayacaktır. Her ders sınavı sona erene kadar özel eğitim önlemi olan öğrenciler dışında sınıfta en az iki öğrencinin kalmasına özen gösterilmelidir.

28 Kasım Ortak sınav saat kaçta başlıyor, Türkçe ortak sınavı saat kaçta okula ne zaman gidilecek, ortak sınav saatleri kaç dakika sürecek …

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.