Mehmetçik Vakfı Ne Zaman Kuruldu Amacı Nedir?

Aşağıda Mehmetçik Vakfı ne zaman kuruldu amacı nedir kısaca olarak ele alacağız.

Mehmetçik, ordumuzda askerlik yapan kişiler için kullanılan bir tabirdir. Asker ocağı, peygamber ocağı olarak bilinmektedir. Peygamber ocağı olarak bilinmesinde Hazreti Muhammed (s.a.v.)’in yolunu sürdürmek amacıyla onlara Mehmetçik denmiş, küçük Muhammed anlamına gelen bu isimlendirme zamanla dilimizde asker gibi mehmetçik anlamında kullanılmaya başlamıştır.

Mehmetçik Vakfı da ordu ve asker ihtiyaçlarının karşılanması, sosyal faaliyetlerin yapılması için faaliyetler göstermektedir. Mehmetçik Vakfı, 1982 yılında kurulmuştur.  Kurulduğu yıldan bugüne kadar birçok askeri ihtiyacın karşılanmasında yardım toplamış ve yardım dağıtmıştır. Şehir aileleri, gazi aileleri gibi ailelere de yardımlar etmiş ve birlik ve beraberliğin sağlanmasında etkili olmuştur.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Mehmetçik Vakfı Ne Zaman Kuruldu Amacı Nedir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Mehmetçik Vakfı Ne Zaman Kuruldu Amacı Nedir? ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Hakkari birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.