MEB Müsteşarından Karne Hediyesi Tavsiyesi Geldi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın toplantısında ebeveynlere karne hediyesi önerisinde bulundu. Tekin, çocuklar için en güzel karne armağanın aileyle birlikte dolu dolu güzel vakitler yaşamak olduğunu dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, velilerin öğrencileri için verebileceği en güzel karne armağanının onlara sunacağı eğlenceli vakitler olacağını açıkladı. Tekin, “Geleceğin Mimarı Öğretmen Buluşmaları” için gittiği Edirne’de gerçekleştirdiği konuşmada, 2017-2018 eğitim döneminin ilk yarısının sonlanmasıyla birlikte tüm öğretmen ve yöneticilere gösterdikleri yoğun hizmet ve emekleri için teşekkür ederek şükranlarını sundu. Tekin, “Öğretmenlerin ülkemizde büyük sıkıntılar çektiklerini bizler biliyoruz. Onların şartlarını iyileştirmek için çok çalışıyoruz. Ancak bu denli emek ve özveri gösteren öğretmenlerinin emeğinin karşılığını tutması ne mümkün. O yüzden ülkemizin mimarları öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Yarıyıl tatilinde güzelce dinlenir ve yeni enerjiyle ikinci eğitim dönemine girerler.” dedi.

Öğrencilerin de tatillerini dolu dolu geçirmelerini için tavsiyelerde bulunan Tekin, şunlara da değindi;  “Öğrenciler, yoğun geçen bu eğitim döneminin stresini atmaları için iki hafta sürecek tatillerinde bol bol dinlensinler. Bizler bu tatil dönemini öğrencilere eksik ders bilgilerini gidermeleri ve kalan zamanda dinlenip eğlenceli aktiviteler yaparak geçirmelerini öneriyoruz. Ancak bundan da önemli olan çocukların ailecek bol bol eğlenceli zamanlar geçirmeleri. Aileleri ile birlikte sinemaya gitmeleri, tiyatroya gitmeleri, spor aktiviteleri yapmaları, kitap okuma saatleri yapmaları bizim önerimiz. Velilerimiz boşuna çocuklarına karne armağanı aramasınlar onlara güzel eğlenceli vakitler vaat etsinler.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.