Marmara Bölgesinde En Çok Neler Yetişir?

Aşağıda Marmara Bölgesinde en çok neler yetişir kısaca olarak ele alacağız.

Ülkemizde yedi farklı coğrafik bölge bulunmaktadır. Bu bölgeler coğrafik olarak farklılık içermektedir. Bitki örtüsü, yeryüzü şekilleri, iklim özellikleri ve toprak özellikleri bakımından bu farklılıklar oluşmaktadır. Ülkemizdeki bölgelerden biri olan Marmara Bölgesi’nde Karasal İklim, Akdeniz İklimi ve Karadeniz İklimi görülmektedir. Marmara Bölgesi’nde tarım ürünleri çeşitlidir.

Marmara Bölgesi’nde verimli ve kaliteli ürünler de bulunmaktadır. Bu ürünler endüstriyel bitki ürünleri olarak da yetiştirilmektedir. Marmara Bölgesi bu bakımdan oldukça verimlidir. Sanayi alanlarının varlığı endüstriyel tarımı desteklemektedir. Bölgede tarım ve hayvancılık öne çıkmaktadır.

Marmara Bölgesi’nde en çok yetişen tarım ürünleri şu şekildedir:

*Ayçiçeği

*Şeker pancarı

*Buğday

*Arpa

*Tütün

*Mısır

*Pirinç

*Sebze

*Meyve

*Şeftali

*Kestane

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Marmara Bölgesinde En Çok Neler Yetişir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. süpersiniz, ödevim Marmara Bölgesinde En Çok Neler Yetişir? kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.