Marketlerde Satılan içeceklerin Hacim Ölçüleri Ambalaj Kutuları Üzerinde Nasıl Belirtilmiştir

Marketlerde satılan içeceklerde ambalaj, bu içeceklerin hacim ölçüleri ambalaj kutuları üzerinde nasıl belirtilmiştir

Marketlerden satılan içeceklerin ambalajlarını inceleyiniz bu içeceklerin hacim ölçüleri ambalaj kutularının üzerinde nasıl belirtilmiştir, hemen bilgi verelim.

Marketlerde satışa sunulan içeceklerin ambalajları litre ve mililitre cinsinden ölçülere sahiptir. Marketlerden sık sık satın aldığımız içeceklerin başında; süt, kola, su ve meyve suyu gelir. Bu içecekler plastik veya cam ambalajlara konularak satılır.

Bu gibi içeceklerin ambalaj hacim ölçüleri litre, milimetre cinsinden ayarlanmaktadır. Mesela; kolaların ambalaj hacimleri 1 litre, 2,5 litre yada 500 mililitredir. Aldığımız ürünün miktarı kapsamında ödeme yaparız.

Kimi içecekler cam ambalajla satışa sunulur. Sütler plastiğe benzeyen özel ambalajlarda, kola sac denilen teneke ambalajlarda satışa çıkarılır. Her birinin üzerinde ise miktarları belirtilir. Bu yasal bir zorunluluktur.

Marketlerden satılan içecekle, ambalaj türleri ve ölçüleri şu şekildedir;

Kola; plastik veya tenekeden yapılmış ambalajlarda satışa çıkarılan kola 330 ml, 500 ml, 1 lt, 2.5 litre gibi ölçülerdedir.

Süt; Cam veya plastikten yapılmış ambalajlarda satışa çıkarılan süt 200 ml, 500 ml veya 1 litre ölçülerindedir.

Su; Plastik veya camdan yapılmış ambalajlarda satışa çıkarılan su 500 ml, 1 litre,5 litre ve 19 litre ölçülerindedir.

Meyve Suyu; Plastik, cam veya tenekeden yapılmış ambalajlarda satışa çıkarılan meyve suyu 200 ml, 330 ml, 500 ml ve 1 litre ölçülerindedir.

içecek

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.