Liselilerde Akademik Araştırmalara İmza Atabilecek

Geçtiğimiz gün tüm lise öğrencilerinin çok sevineceği müjdeli bir haber geldi. Bu haber sayesinde gençler araştırmaya ve öğrenmeye merak salacak. Teknolojinin zararlı minimuma inecek ve faydalı yönleriyle gençler tanışacak.

Artık akademik araştırmalar yapmak sadece lisans düzeyi öğrenciler için değil lise çağında olan gençler içinde geçerli olacak. Lise düzeyinde eğitim alan öğrencilere de akademik araştırma yapma fırsatı sunmak için yeni bir çalışmaya start verildi. Bu akademik çalışmayı yapmak zorunlu değil isteğe bağlı olarak sunulacak. Üniversite düzeyinde akademik araştırma ve çalışmalara imza atmayı hedefleyen lise öğrencileri için ilk eğitim 13 Ocak 2018 tarihinde verilecek.

Lise öğrencilerinin üniversite düzeyinde akademik araştırmalar yapabilmesi için belli bir eğitim alması gerekiyor. Bunun için ise College Coach eğitim ve danışmanlık hizmeti verecek. Bu eğitimin ilki 13 Ocak 2018 tarihinde Acıbadem Üniversitesi kampüsünde öğrencileri bekliyor olacak.

Türk öğrencilerinin yurt dışında başarılar elde etmesine büyük katkı sağlayan Talha Kılıç ve College Coach kurucusu  Tuğrul Gerdan, bu hizmet hakkında şunları açıkladı; “Bu eğitimde hedeflediğimiz, lise öğrencilerinin akademik araştırma yöntemlerini kavraması, detaylı araştırma çalışmalarını yapmayı öğrenmeleri ve yaptıkları bilimsel çalışmaları akademik bir dil ile yazabilme yeteneğini vermek. Bu eğitimlerle gençlerin daha lise dönemlerinde akademik çalışmalara imza atmalarını ve bu sayede üreten gençlerin gelmesini hayal ediyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.