Kyoto Protokolü Nedir Kısaca

Aşağıda Kyoto protokolü nedir kısaca olarak ele alacağız.

Günümüzde çevre sorunları artarak devam etmektedir. Çevre sorunlarının başında da çevre kirlilikleri gelmektedir. Küresel iklim değişikliklerinin yaşanması küresel sorunlar oluşturmaktadır. Bu da bütün dünya devletlerinin sorumluluğunu gerektirmektedir. Küresel iklim değişikliğine karşı bazı devletler protokol imzalamıştır.

Küresel iklim değişikliğine karşı Japonya’nın Kyoto şehrinde Kyoto Protokolü imzalanmıştır. 1997 yılında imzalanan bir protokol olarak çevre sorunlarının bertaraf edilmesi için imzalanmıştır. Günümüzde çevre sorunları küresel olarak tehditler oluşturmaktadır. Bu tehditler de canlılık faaliyetlerine zara vermektedir. Bu nedenle dünya devletlerinin küresel sorunlara karşı küresel çözümler için harekete geçmesi gerekir. Dünya devletlerinin küresel ısınmaya karşı da bir protokol oluşturması ve topyekün hareket etmesi gerekir.

2 yorum

  1. süpersiniz, ödevim Kyoto Protokolü Nedir Kısaca kısa olsun istiyordum. açıkçası bu kadar özenli hazırlanmış yazı için şanslıyım, bana katılanlar yorum yazsın :)

  2. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Kyoto Protokolü Nedir Kısaca ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Tunceli birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.