KYK Kredi ve Burs Çıkanlar Notere Gidecek mi

KYK Burs sonuçları açıklanıyor. KYK Öğrenim kredisi ya da burs çıkan öğrenciler artık notere gitmeyecek. KYK burs veya kredi senedi noterde onaylatılmasına gerek yok …

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna burs ve kredi talebi için başvuru yapan öğrencilere bu yıl bir kolaylık tanındı. Artık öğrencilerin, burs veya kredi taahhütnamesini noterde onaylatmasına gerek kalmayacak yalnızca  KYK’ya vermesi yeterli olacak.

kyk-burs-kredi sonuçları

Maliye Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının birlikte kaleme aldığı “Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs-Kredi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” bugün Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş oldu.

Bu kapsamda Yönetmeliğin 15’inci maddesindeki “taahhütnameyi noterde tanzim ve tasdik ettirme” şartı artık yer almıyor ve bu madde tekrardan ele kaleme alındı.

Bu değişiklikler doğrultusunda, burs almaya hakkı elde eden öğrenci, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından kaleme alınmış taahhütnameyi yalnızca bu kuruma iletmek zorundadır. Öğrencinin burs sonucunda yapması gerekenler, öğrenciden alınacak taahhütnamede yer alacaktır.

Kyk Burs sonuçları için tıklayın.

KYK Burs Kredi Taahhütname Senedi Notere Onaylatılacak mı Konusunda Sorularınızı Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.