Kum Saati Kitap Özeti ve Konusu Kısa

Aşağıda kum saati kitap özeti ve konusu kısa kısaca olarak ele alacağız.

Kum Saati Kitap Özeti

Emre, babası kaybolan diğer çocuklarla birlikte günlerini geçirmektedir. Babası olan Emre, babasından çeşitli hediyeler almaktadır. Bunlardan biri de kum saatidir. Kum saati Emre için çok değerli olmuştur. Kum saati, Emre ve arkadaşlarının bilmediği özellikler taşımaktadır.

Emre, kum saatinin özelliklerini arkadaşlarıyla çözmeye başlar. Emre kum saatinin özelliklerini çözdükçe daha çok gizemli olay yaşamaktadır. Bu olayları bir bir yaşarken çeşitli zorluklar da yaşıyorlar. Babalarına kavuşmak için birçok olayın üstesinden gelerek dost ve düşman kazanıyorlar.

Her olay Emre ve arkadaşlarını birbirine daha çok yaklaştırıyor ve dayanışma ve yardımlaşmanın önemini vurguluyor. Emre ve arkadaşları olayları yaşayarak tecrübe kazanıyorlar. Babalarını bulmaya daha çok yaklaşıyorlar. Kum saatinin gizemi çocukların hayatını tamamen değiştirmiştir. Adeta temsil ettiği zaman onları ümitlendirmiştir. Zamana karşı yarışarak babaları için mücadele etmişlerdir.

Yaşanan olayların sonucunda Emre ve arkadaşları babalarına kavuşurlar. Bir ve beraber olmanın önemini de anlarlar. Daima yardımlaşma ve dayanışma halinde olmanın bütün özlemleri aştığını ortaya koyarlar.

Kitabın Konusu

Çocuklar arasında yardımlaşma, paylaşma, dayanışma gibi toplumsal değerlerin öğrenilmesini sağlamaktır. Bununla beraber baba – oğul ilişkisi, aile ilişkileri, toplumda yaşamak, çocuk olmak gibi değerleri de öğretici ve eğitici bir dille çocuklara aktarmayı sağlamaktır.

Kum Saati Kitap Özeti ve Konusu Kısa Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. istediğim gibi kısa ve öz olmuş, Kum Saati Kitap Özeti ve Konusu Kısa ödevimi bitirmiş bulunmaktayım. 100 alırım artık, bu arada sınıfın en güzeliyim hem okul hem de Kastamonu birincisiyim, tembeller düşünsün. :)

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.